Для багатьох спеціалістів робота в іншому місті – нові можливості, втілення професійних мрій, початок нового життя. Для того, щоб втілити ці мрії в життя, треба чітко вирішити для себе, що ви готові на це піти, та правильно організувати для себе пошук роботи в іншому місті.
Робота в іншому місті справді має свої перспективи та переваги. Наприклад, ви можете обрати місто з більш високим прожитковим мінімумом, що дає змогу розраховувати на більш вищу заробітну плату на ринку праці. В такому місті у вас також є змога знайти більш перспективну роботу з можливістю професійного розвитку за вашою спеціальністю. Окрім цього, якщо ви володієте спеціальністю специфічної спрямованості, то, можливо, обране вами місто має більший спектр вакансій від прямих роботодавців, залежно від професійної сфери.
Розпочати пошуки роботи в іншому місті, можна з заручення підтримкою ваших близьких чи рідних. Багато хто зі спеціалістів має резонанс з власними бажаннями та підтримкою цих поглядів власної сім’ї чи близьких. Іноді погляд зі сторони дуже важливий, він дає змогу подивитись на себе чи обставини з іншого кута зору, можливо це те, що вам не вистачає. Але якщо ви абсолютно повністю впевнені в тому, що робите, маєте все необхідне для переїзду в нове місто, та зворотній зв’язок з тими, хто вже має таку практику, можете завірити свої домашніх, щодо свої дій та розпочинати пошуки вакансій.
Пошуки вакансій слід розпочинати з вже готовим резюме, щоб було що розсилати для перегляду роботодавця. Краще за всього до резюме прикріпляти ділові документи, які зроблять з вас конкурентного здобувача: рекомендаційний лист, характеристика тощо. Звертайте увагу в вакансії на відповідність вашим можливостям та розміру заробітної платі. Треба заздалегідь розраховувати на те, щоб ці критерії відповідали вашим потребам.
Для того, щоб задовольнити потребу в розмірі заробітної плати, треба здобувачу вивчити ринок праці та розміри зарплат, щоб для нього це питання не стало неприємністю, яку треба буде вирішувати вже в новому місті.
А ось вам декілька порад, які спростять пошук роботи в новому місті:
якщо маєте на новому місті друзів, попросіть їх дізнатися щодо компанії, в якій збираєтесь працювати,
онлайн-співбесіда може вирішити багато питань працевлаштування,
домовляйтесь з роботодавцем про розміри заробітної плати ще в рідному місті, щоб знати на який бюджет ви можете розраховувати в майбутньому.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.