Ви розпочали пошуки здобувачів на вакантне місце або взяли на роботу стажера, але не знаєте чи хороший це працівник. Це ви зможете дізнатися або на співбесіді, або на випробувальному терміні по тому, на скільки кваліфіковано спеціаліст буде виконувати свою роботу. Але психологи також наголошують й на тому, що впізнати хорошого працівника можна й по тому, що він каже у щоденному спілкуванні та виконуючи ту чи іншу роботу. Ця стаття допоможе вам розпізнати гарного робітника для спільної співпраці.
Досідчені HR-ри радять приділяти багато уваги здобувачам на співбесіді, придивлятися уважно до них та прислуховуватися. Вони вважають, що по тому, як спеціаліст розмовляє та про що, можна робити висновки, яка це людина чи що її турбує. Тож, починаючи зі співбесіди у вас є моджливість розпізнати чи гарний перед вам робітник.
Який ваш досвід роботи?
Досвід роботи завжди грає велике значення. Саме завдяки досвіду роботодавець оцінює вашу кваліфікованість та майстерність. Оцінюйте не тільки місця, в яких працював спеціаліст, але й на яких посадах він знаходився, як довго працював в компанії. Якщо швидко змінював компанії, то доцільно спитати причину.
Чому ви звільнились чи шукаєте роботу?
Це питання провокує здобувача розкрити реальні причини за якими він звільняєтесь. Це також може допомогти визначити, що спеціалісту не сподобалось в минулій компанії, з чим він не готовий боротися чи терпіти.
Що очікуєте від рорботи в компанії?
Ще одне питання, яке допоможе вам зрозуміти краще мотиви здобувача та його прагнення. Мабуть, найцінніше для роботодавця буде почути про кар’єрний рост та розвиток спеціаліста.
На випробувальному терміні також можна розпізнати гарного спеціаліста. Він ніколи не плакається щодо отриманого завдання. Рідко питає про допомогу, чи питає як зробити те чи інше. Справляється з завданням швидко і завжди пропонуєж свої варіанти рішення.
Впізнати хорошого праціваника можна ще на співбесіді, придивляцйтеся та прислухайцтеся до нього уважніше.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?