Ви розпочали пошуки здобувачів на вакантне місце або взяли на роботу стажера, але не знаєте чи хороший це працівник. Це ви зможете дізнатися або на співбесіді, або на випробувальному терміні по тому, на скільки кваліфіковано спеціаліст буде виконувати свою роботу. Але психологи також наголошують й на тому, що впізнати хорошого працівника можна й по тому, що він каже у щоденному спілкуванні та виконуючи ту чи іншу роботу. Ця стаття допоможе вам розпізнати гарного робітника для спільної співпраці.
Досідчені HR-ри радять приділяти багато уваги здобувачам на співбесіді, придивлятися уважно до них та прислуховуватися. Вони вважають, що по тому, як спеціаліст розмовляє та про що, можна робити висновки, яка це людина чи що її турбує. Тож, починаючи зі співбесіди у вас є моджливість розпізнати чи гарний перед вам робітник.
Який ваш досвід роботи?
Досвід роботи завжди грає велике значення. Саме завдяки досвіду роботодавець оцінює вашу кваліфікованість та майстерність. Оцінюйте не тільки місця, в яких працював спеціаліст, але й на яких посадах він знаходився, як довго працював в компанії. Якщо швидко змінював компанії, то доцільно спитати причину.
Чому ви звільнились чи шукаєте роботу?
Це питання провокує здобувача розкрити реальні причини за якими він звільняєтесь. Це також може допомогти визначити, що спеціалісту не сподобалось в минулій компанії, з чим він не готовий боротися чи терпіти.
Що очікуєте від рорботи в компанії?
Ще одне питання, яке допоможе вам зрозуміти краще мотиви здобувача та його прагнення. Мабуть, найцінніше для роботодавця буде почути про кар’єрний рост та розвиток спеціаліста.
На випробувальному терміні також можна розпізнати гарного спеціаліста. Він ніколи не плакається щодо отриманого завдання. Рідко питає про допомогу, чи питає як зробити те чи інше. Справляється з завданням швидко і завжди пропонуєж свої варіанти рішення.
Впізнати хорошого праціваника можна ще на співбесіді, придивляцйтеся та прислухайцтеся до нього уважніше.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.