Ви розпочали пошуки здобувачів на вакантне місце або взяли на роботу стажера, але не знаєте чи хороший це працівник. Це ви зможете дізнатися або на співбесіді, або на випробувальному терміні по тому, на скільки кваліфіковано спеціаліст буде виконувати свою роботу. Але психологи також наголошують й на тому, що впізнати хорошого працівника можна й по тому, що він каже у щоденному спілкуванні та виконуючи ту чи іншу роботу. Ця стаття допоможе вам розпізнати гарного робітника для спільної співпраці.
Досідчені HR-ри радять приділяти багато уваги здобувачам на співбесіді, придивлятися уважно до них та прислуховуватися. Вони вважають, що по тому, як спеціаліст розмовляє та про що, можна робити висновки, яка це людина чи що її турбує. Тож, починаючи зі співбесіди у вас є моджливість розпізнати чи гарний перед вам робітник.
Який ваш досвід роботи?
Досвід роботи завжди грає велике значення. Саме завдяки досвіду роботодавець оцінює вашу кваліфікованість та майстерність. Оцінюйте не тільки місця, в яких працював спеціаліст, але й на яких посадах він знаходився, як довго працював в компанії. Якщо швидко змінював компанії, то доцільно спитати причину.
Чому ви звільнились чи шукаєте роботу?
Це питання провокує здобувача розкрити реальні причини за якими він звільняєтесь. Це також може допомогти визначити, що спеціалісту не сподобалось в минулій компанії, з чим він не готовий боротися чи терпіти.
Що очікуєте від рорботи в компанії?
Ще одне питання, яке допоможе вам зрозуміти краще мотиви здобувача та його прагнення. Мабуть, найцінніше для роботодавця буде почути про кар’єрний рост та розвиток спеціаліста.
На випробувальному терміні також можна розпізнати гарного спеціаліста. Він ніколи не плакається щодо отриманого завдання. Рідко питає про допомогу, чи питає як зробити те чи інше. Справляється з завданням швидко і завжди пропонуєж свої варіанти рішення.
Впізнати хорошого праціваника можна ще на співбесіді, придивляцйтеся та прислухайцтеся до нього уважніше.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.