UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Програмісти, сисадміни, IT-фахівці
  4. Web-програміст

Web-програміст

Робота web-програміста безпосередньо пов'язана з глобальною мережею Інтернет. Такий фахівець створює програми, здатні функціонувати в її межах. Без його участі не може почати працювати жоден інтернет-проект. Так, наприклад, на основі побажань замовника дизайнер створює графічну концепцію майбутнього сайту, а завдання web-програміста - втілити ці ідеї технічно, примусити сайт ожити. Іншими словами web-програмісти створюють динамічні сторінки, пишуть інтерфейси до баз даних, складають технічні завдання проектів.

Специфіка роботи web-програмістом:

Плюси професії:

  • Затребуваність на ринку праці,
  • Творча робота, так як кожна задача є унікальною, і для її рішення існує кілька способів,
  • Можна поєднувати з навчанням,
  • Не завжди потрібно диплом,
  • Можливість стати фахівцем в молодому віці,
  • Свобода в прийнятті рішень (як саме вирішувати ту чи іншу задачу, вирішує сам web-програміст),
  • Можливість віддаленої роботи.
Мінуси професії:
  • У маленьких проектах web-програміст суміщає функції декількох фахівців,
  • Часті перемикання з однієї задачі на іншу,
  • Іноді поставлені завдання доводиться вирішувати не тільки в будні, але й вихідні,
  • Постійна робота за комп'ютером позначається на здоров'я, особливо сильно страждають очі.

Робота для web-програміста:

  • Web-студії, Інтернет-компанії,
  • Організації, діяльність яких пов'язана з Інтернет,
  • Компанії, структура організації яких передбачає існування такого фахівця.

Особисті якості:

    Для web-програміста важлива посидючість, особливо на початкових стадіях кар'єри. На жаль і в цій роботі доводиться багато часу приділяти текучці. Якщо раніше розробники сайтів практично ніколи до них не поверталися, то сьогодні технології змінилися. Готовому сайту постійно потрібне обслуговування, оновлення і зміни.

    Створення web-сайту - це процес роботи декількох фахівців. Тому ще однією хорошою якістю для web-програміста буде уміння працювати в команді.

Зарплата і перспективи професії web-програміста:

Успішний програміст, що починає, в майбутньому може претендувати на посади: керівник групи програмістів, менеджер проекту, ІТ-директор.

Профільна освіта:

При прийомі на роботу у web-програмістів рідко коли питають диплом. В основному працедавець звертає увагу на досвід роботи, в яких проектах брав участь претендент і що він уміє робити. Проте вища освіта зайвою не буде, для web-програміста досить мати будь-яку технічну освіту. Окрім цього, потрібно володіти специфічними для Інтернету мовами програмування, такими як JavaScript, VBScript, Perl, PHP, Java, C++, базами даних, знати основні середовища розробки і розбиратися в протоколах.

Додатково:

Робота web-програмістом в Україні:

А ви знаєте, що професія web-програміста не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Web-програміст, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Web-програміст не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Web-програміст – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати web-програміста, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору