UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Світова практика
  5. Екзоскелетом по безробіттю: світова практика

Екзоскелетом по безробіттю: світова практика

18.12.2019 394Автор: Олександр Мавлідінов
Екзоскелетом по безробіттю: світова практика

Екзоскелетом по безробіттю: світова практика

18.12.2019     394Автор: 

Як з’ясував Jobs.ua, в Україні зростає кількість офіційно непрацевлаштованих осіб. Скорочення кількості безробітних, що почалося у березні поточного року та тривало до жовтня, наразі зупиняється. У листопаді кількість людей, які не працюють, різко зросла на 11,4%, збільшившись з 259 300 осіб до 288 900. Такі данні оприлюднила Державна служба статистики.

За даними Служби, найбільш зареєстровано безробітних у міських поселеннях: це близько 162 100 осіб проти 126 800 осіб, що зареєструвалися у сільській місцевості. У той же час, кількість людей, що встали на облік по безробіттю, по відношенню із жовтнем зросла на 6 400 осіб у містах України, у сільській місцевості кількість тих, хто став на облік зросла на 23 200 українців. Серед всіх цих людей, непрацевлаштованих жінок більше ніж чоловіків: 164 500 проти 124 400. Кількість тих, хто шукає роботу серед чоловіків, лише за минулий місяць зросла майже на 21 000 осіб. Жінок, що зареєструвалися на біржі праці, в листопаді 2019 року нарахували більше майже на 9 000.

Згідно з даними Державної служби статистики, у листопаді поточного року на 289 000 безробітних припадало близько 81 000 вакансій, виходить, що 4 шукача претендують на одне вакантне робоче місце.

Безробіття стає проблемою не лише в Україні, навіть каїни з доволі розвинутою економікою відчувають на собі проблему з непрацевлаштованим населенням.

Літні мешканці Японії, наприклад, намагаються якомога довше залишатися затребуваними на ринку праці країни та використовують для цього новітні високі технології. Щоб працювати навіть у пенсійному віці, багато хто з тамтешніх мешканців використовують екзоскелети. Такі пристрої полегшують перенесення важких предметів, знімаючи навантаження з хребта, ніг та рук людини.

За даними журналістів, одного з відомих світових видань, які намагалися розібратися в ситуації, використання екзоскелетів стало відповіддю технологічних компаній на проблему старіння населення.

Серед таких пристроїв є дуже цікаві розробки. Так, наприклад, фірма Innophys розробила костюм-екзоскелет у вигляді рюкзака. Його можна зарядити вручну, стиснувши спеціальний насос 30 разів, щоб накачати «м'язи» екзоскелету повітрям та зробити його готовим до роботи.

Налаштований пристрій дозволяє людям без особливих зусиль піднімати до 24 кілограм ваги. Ціна його доволі доступна для місцевих пенсіонерів та складає близько 1 300 доларів США.

Масове виробництво таких пристроїв ініціювала одна сімейна компанія з Японії, яка вирощує, готує та продає мариновану редьку. За допомогою екзоскелета глава сім'ї зміг продовжити роботу з важкими навантаженнями, незважаючи на свій 70-річний вік.

Також популярні в Японії екзо-костюми Atoun Model Y від відомої компанії Panasonic. Вони коштують від 5 500 тисячі доларів. До речі є й прототипи від автовиробника Toyota. Наразі, компанія не випускає екзоскелет масово на ринок бо проводить остаточні дослідження, які, згідно заяв представників компанії, також частково спрямовані на підтримку літніх працівників.

Такі міри стали вимушеними для Японії, оскільки ця нація вважається однією з найстарших націй в світі. За даними Американського бюро з дослідження популяцій від 2015 року, в країні проживав найбільший відсоток людей старше 65 років - 26%.

У вересні минулого року японські влада зафіксувала понад 20% жителів, що мали вік старше 70 років. При тому факті що в країні продовжується спад народжуваності, влада Японії розмірковує над підвищенням пенсійного віку з 60 до 70 років.

Читайте також

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 лютий, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 лютий, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


Часто шукають

↑ Вгору