Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Роботодавцю
 4. Світова практика
 5. Екзоскелетом по безробіттю: світова практика

Екзоскелетом по безробіттю: світова практика

18.12.2019 94Автор: Александр Мавлидинов
Екзоскелетом по безробіттю: світова практика

Екзоскелетом по безробіттю: світова практика

18.12.2019     94Автор: 

Як з’ясував Jobs.ua, в Україні зростає кількість офіційно непрацевлаштованих осіб. Скорочення кількості безробітних, що почалося у березні поточного року та тривало до жовтня, наразі зупиняється. У листопаді кількість людей, які не працюють, різко зросла на 11,4%, збільшившись з 259 300 осіб до 288 900. Такі данні оприлюднила Державна служба статистики.

За даними Служби, найбільш зареєстровано безробітних у міських поселеннях: це близько 162 100 осіб проти 126 800 осіб, що зареєструвалися у сільській місцевості. У той же час, кількість людей, що встали на облік по безробіттю, по відношенню із жовтнем зросла на 6 400 осіб у містах України, у сільській місцевості кількість тих, хто став на облік зросла на 23 200 українців. Серед всіх цих людей, непрацевлаштованих жінок більше ніж чоловіків: 164 500 проти 124 400. Кількість тих, хто шукає роботу серед чоловіків, лише за минулий місяць зросла майже на 21 000 осіб. Жінок, що зареєструвалися на біржі праці, в листопаді 2019 року нарахували більше майже на 9 000.

Згідно з даними Державної служби статистики, у листопаді поточного року на 289 000 безробітних припадало близько 81 000 вакансій, виходить, що 4 шукача претендують на одне вакантне робоче місце.

Безробіття стає проблемою не лише в Україні, навіть каїни з доволі розвинутою економікою відчувають на собі проблему з непрацевлаштованим населенням.

Літні мешканці Японії, наприклад, намагаються якомога довше залишатися затребуваними на ринку праці країни та використовують для цього новітні високі технології. Щоб працювати навіть у пенсійному віці, багато хто з тамтешніх мешканців використовують екзоскелети. Такі пристрої полегшують перенесення важких предметів, знімаючи навантаження з хребта, ніг та рук людини.

За даними журналістів, одного з відомих світових видань, які намагалися розібратися в ситуації, використання екзоскелетів стало відповіддю технологічних компаній на проблему старіння населення.

Серед таких пристроїв є дуже цікаві розробки. Так, наприклад, фірма Innophys розробила костюм-екзоскелет у вигляді рюкзака. Його можна зарядити вручну, стиснувши спеціальний насос 30 разів, щоб накачати «м'язи» екзоскелету повітрям та зробити його готовим до роботи.

Налаштований пристрій дозволяє людям без особливих зусиль піднімати до 24 кілограм ваги. Ціна його доволі доступна для місцевих пенсіонерів та складає близько 1 300 доларів США.

Масове виробництво таких пристроїв ініціювала одна сімейна компанія з Японії, яка вирощує, готує та продає мариновану редьку. За допомогою екзоскелета глава сім'ї зміг продовжити роботу з важкими навантаженнями, незважаючи на свій 70-річний вік.

Також популярні в Японії екзо-костюми Atoun Model Y від відомої компанії Panasonic. Вони коштують від 5 500 тисячі доларів. До речі є й прототипи від автовиробника Toyota. Наразі, компанія не випускає екзоскелет масово на ринок бо проводить остаточні дослідження, які, згідно заяв представників компанії, також частково спрямовані на підтримку літніх працівників.

Такі міри стали вимушеними для Японії, оскільки ця нація вважається однією з найстарших націй в світі. За даними Американського бюро з дослідження популяцій від 2015 року, в країні проживав найбільший відсоток людей старше 65 років - 26%.

У вересні минулого року японські влада зафіксувала понад 20% жителів, що мали вік старше 70 років. При тому факті що в країні продовжується спад народжуваності, влада Японії розмірковує над підвищенням пенсійного віку з 60 до 70 років.

Читайте також

 • Вам відмовили? Це можливість рухатись далі!21 січень, 2020

  Кожному з нас колись відмовляли. Це буває в різних ситуаціях: у якомусь проханні до людини при отриманні необхідного документа, при прийомі на роботу, в особистих стосунках і т. п. Нам не приємні відмови, ми від них страждаємо. Особливо страждає наша самооцінка… Але відмову можна повернути з користю для себе.

 • Інтроверт. Як поводити себе у колективі20 січень, 2020

  Незважаючи на те, що більшість суспільства здатна «навішувати» ярлики на тих, хто не схожий на них самих, інтроверту ніколи не слід намагатися змінювати свою особистість та поводитися «як більшість»

 • Критерії вибору першого робочого місця19 січень, 2020

  Перше робоче місце по-різному може вплинути на майбутнє людини. Деколи це розчарування, часто – хороша платформа для подальшої побудови кар’єри. На робочому місці людина проводить третину свого життя. Коли після закінчення навчального закладу постає питання про працевлаштування, необхідно свідомо підійти до його вирішення.

 • Типові помилки, які допускають в перший робочий день19 січень, 2020

  Після вдалого пошуку роботи, коли омріяна посада у вас «у руках», не варто розслаблятися. Перші дні на новому робочому місці дуже важливі. Необхідно проявити свої професійні якості, а також влитися в колектив. Для цього треба не тільки дбати про вдале виконання прямих обов’язків, але й зрозуміти, чого не варто робити.

 • Як знайти роботу за допомогою Linkedin19 січень, 2020

  LinkedIn – це найбільша у світі соціальна мережа для пошуку та встановлення ділових контактів. Сайт допомагає дізнаватись про новини колег чи індустрії загалом, а також збирати в одному місці інформацію про свій кар’єрний шлях і професійні досягнення.

Шукаєте роботу?


Шукаєте персонал?

↑ Вгору