UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. Гарантії для працівників, що мобілізовані, добровольців, тероборони за місцем роботи

Гарантії для працівників, що мобілізовані, добровольців, тероборони за місцем роботи

27.03.2022 367Автор: Лоліта Платошкіна
Гарантії для працівників, що мобілізовані, добровольців, тероборони за місцем роботи

Гарантії для працівників, що мобілізовані, добровольців, тероборони за місцем роботи

27.03.2022     367Автор: 

Сьогоднішній воєнний час визначає низку питань, щодо врегулювання трудових відносин між роботодавцем та працівником. Велика їх кількість стосується саме тих працівників, що стали добровольцями, були мобілізовані, вступили на військову службу за контрактом у разі виникнення кризивої ситуації або вступили в лави тероборони. Звісно ж, подібний статус кожного такого працівника вимагає особливих пільг та ведення нормативно правової документації роботодавцем. Як відмічати, як оформлювати та як виплачувати заробітну плату працівникам, що виконують військовий обов’язок та військову службу, розбираємось сьогодні на Jobs.ua.

Пільги та гарантії від держави

Працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів. Тому відношення між роботодавцем та працівником унормовані відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в редакції від 08.02.2015 року зі змінами, внесеними Законом України від 15.01.2015 р. №116-VIII, за громадянами України, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації чи то введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності.

Згідно з ч. 3 ст. 119 КЗпП, мобілізованим працівникам нараховується компенсація в межах середнього заробітку, який розраховується, враховуючи заробітну плату за попередні два місяці (відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. №100). Не проводити виплати середнього заробітку підприємство не має права.

Як оформлювати працівника

Найважливішим питання для кадровика є правильне оформлення працівника, що відбуває воєнну службу. По-перше, необхідно видати наказ щодо увільнення працівника від роботи та виконання посадових обов’язків на воєнний період із збереженням середнього заробітку. При цьому ніякий запис в трудову книжку вносити не потрібно. Щодо тих працівників, які були зараховані до складу добровольчих формувань територіальних громад, під час участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони поширюється дія статутів ЗСУ. Тож за працівниками, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, також зберігають місце роботи, посада і середній заробіток. Підставою при цьому є підписаний контракт.

Читайте також

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 грудень, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


Часто шукають

↑ Вгору