Стати найкращим кандидатом на привабливу вакансію мріє кожен, хто шукає роботу. Проте показати свою компетентність, випромінювати впевненість, підкреслити перспективність не так вже й легко. Часто страх та хвилювання беруть гору, і тоді всі зусилля зводяться нанівець. Як не стати заручником такої ситуації та навчитися демонструвати кращі свої якості роботодавцю? Кілька психологічних трюків та наукових прийомів допоможуть вдало пройти співбесіду:
Частіше за все кандидатів запрошують на вже встановлений час. Проте інколи роботодавці надають можливість учасникам зустрічі самостійно вибирати час. Якщо у вас з’явився такий шанс – запропонуйте «вівторок, 10:30». Чому вівторок? Бо понеділок – напружений день, коли планують роботу на весь тиждень, середа – «пік» інтенсивності, а починаючи з четверга люди вже налаштовуються на вихідні та намагаються поспіхом завершувати розпочаті справи. Чому 10:30? Зранку співрозмовник, скоріш за все, буде визначати порядок дій на день, потім – обід, а в другій половині дня вже так хочеться додому…
Кілька співбесід з потенційними співробітниками у роботодавця, призначених на один день, можуть зіграти вам на руку, або ж, навпаки, дати додатковий мінус. Якщо вдасться, дізнайтеся, коли прийдуть інші кандидати, спробуйте визначити слабших, і домовтеся про зустріч одразу після них. На фоні «слабких» у вас буде можливість здаватися більш перспективним.
У кожного покоління є власні вимоги. Так, людям 20–30 років важлива візуалізація та предметність. Продемонструйте реальні зразки своєї роботи, підкресліть особисту універсальність та можливість виконання багатьох задач одночасно. Працедавці 30–50 років цінують креативність та здатність вдало поєднувати особисте життя та роботу. Для тих, кому 50–70 років, важливий досвід, прагнення трудитися, ентузіазм та повага до більш досвідчених колег. Вік 70–90 зустрічається серед роботодавців нечасто, проте вони зазвичай найвимогливіші. Покажіть свою лояльність, відданість, надійність.
Не секрет, що саме зовнішній вигляд справляє перше враження. Проте одягти діловий костюм, туфлі та сорочку – це лише половина успіху. Важливо також зважати на колір. Після проведеного дослідження, з’ясувалося, що ейчари зійшлися в наступному:
Найбільш невдалим відтінком вважають помаранчевий, адже він відверто вказує на непрофесіоналізм кандидата.
Слідкуючи за рухами ваших рук, розумний співрозмовник зможе оцінити вас без слів. Тому варто знати і вам ці прийоми:
Проте не спішіть махати руками, намагаючись продемонструвати себе з найкращого боку. Надмірна жестикуляція відлякує та справляє погане враження.
Ще одна порада від фахівців: повторюйте рухи співрозмовника. Проте робіть це непомітною. Не ставайте для нього віддзеркаленням, але схожість в жестах підсвідомо викликає довіру.
Бездомні тварини, волонтерство, мистецтво, подорожі – знайдіть те, що вам обом до смаку, та поговоріть про це. Завчасно продумайте, як завести розмову на цю тему. Усім подобаються люди, що мають спільні з нами риси.
Паралельно з пошуком роботи вчіться говорити правильно. Якщо ваша мова виразна, в міру голосна, не має зайвих пауз, а гучність доречно варіюється, вважайте це половиною успіху. Ті, хто вміє так говорити, завжди виглядають більш кваліфікованими, розумнішими, інтелектуальними. Саме до такого висновку дійшли науковці.
Але робіть це щиро, ненав’язливо, без лестощів. Похваліть компанію, відмітьте хороше управління та організацію праці, покажіть свій ентузіазм та зацікавленість щодо роботи. Але, якщо ви не впевнені, що вдасться зробити це «без присмаку підлабузництва», краще не користуйтеся цією порадою.
Проте це мають бути не просто пусті слова, а конкретні ситуації з колишнього місця працевлаштування. Співрозмовника обов’язково приємно вразить той факт, що ви своїми діями змогли зробити вагомий внесок в розвиток організації.
Не соромтеся говорити про свої слабкі сторони. Усі ми люди і маємо недоліки. Зображуючи себе «ідеальним співробітником», ви тільки відлякуєте інтерв’юера. Краще бути «часом неорганізованим», ніж «перфекціоністом і трудоголіком».
Доведено, що ті особистості, які регулярно дивляться вам в очі, викликають більшу довіру та здаються розумнішими. В це важко повірити, але то є науково доведений факт.
Треба навчитися демонструвати повагу до співрозмовника та його заслуг, але при цьому показувати впевненість і у власних можливостях.
Це один із найскладніших пунктів у плані реалізації. Але будьте впевнені, що хвилюється кожен кандидат, а перемагає той, хто вміє долати свої страхи. Знервованість автоматично погіршує ставлення до людини: вона здається менш приязною, невпевненою, неосвіченою. Спокійні та врівноважені особистості виглядають більш конкурентними та перспективними.
У ході досліджень з’ясувалося, що успішнішими стають ті кандидати на працевлаштування, хто більше говорить про можливі досягнення в майбутньому. Зосередьтеся на тому, що ви зможете зробити саме на цій посаді та саме в цій компанії. Завчасно дізнайтеся про всі тонкощі фірми, її недоліки, сильні та слабкі сторони. Продумайте, як ви зможете вирішити хоча б одне з проблемних питань. А про минулі досягнення багато говорити не варто.
Разом з такими хитрощами, що сприяють вашому успіху, є і кілька табу для співбесіди. Це теми та фрази, які в жодному випадку не повинні звучати на зустрічі. Прочитайте їх уважно, та забудьте назавжди:
Фрази: «Я не знаю», «Що ж іще вам розказати?..», «В резюме все написано», «То була не моя провина», «Я до того провалу непричетний» і тому подібні.
Не варто також зачіпати такі теми, як:
Виконуючи ці прості правила, ви неодмінно зможете домогтися свого. Повірте у себе та свої сили, тренуйтеся відповідати на запитання вдома перед дзеркалом або перед друзями, розвивайте свої вміння та навички. А невеликі, проте дієві психологічні та наукові хитрощі допоможуть впоратися з завданням на відмінно.
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.