Ринок праці потроху повертається до свого звичайного існування в українських містах. Якщо на початку війни можна було спостерігати тенденцію затишшя, як з боку здобувачів, так і з боку роботодавців, то сьогодні кількість пропозицій зростає. Ринок праці продовжує шукати кваліфікованих спеціалістів, і знайти можна досить непогані вакансії, а подекуди й цікаві гарячі вакансії від роботодавців. Jobs.ua вирішив нагадати здобувач корисні поради для написання резюме під час війни та подбати про свою ефективну конкурентну презентацію.
Через відсутність прямого контакту з роботодавцем на співбесіді, менеджери з персоналу більш детально вивчають змістовність резюме здобувачів, а на онлайн-інтерв’ю намагаються вияснити незрозумілі або моменти. Вони звертають пильну увагу на грамотність, досвід роботи, та набуті навички та вміння на минулих місцях роботи. До речі, минулі місця роботи також цікавлять роботодавця, а також ваші практичні успіхи на них. Конкурентне резюме збільшує шанси здобувачів отримати запрошення на співбесіду. Конкурентним резюме роблять наступні важливі моменти.
Правильність та актуальність контактів
Від актуальності контактів залежить, як оперативно зв’яжеться з вами роботодавець. Обов’язково надавайте декілька контактів чи ресурсів для зв’язку. Це може бути декілька номерів телефонів або окрім номера ще й посилання на ваші сторінки в соцмережах. Найчастіше в резюме розміщають посилання на соцмережу LinkedIn, але також можете залишити контакти електронної пошти. Якщо ви за період роботи на останньому місці змінювали номер телефона, то не забудьте перевірити його актуальність в резюме.
Дотримуйтесь вимог структурованості, грамотності, змістовності
Покладаючись на вакансію та запит роботодавця, виділіть в резюме головні пункти, які є головними в вашому резюме та на чому ви б хотіли акцентувати увагу роботодавця. Можете використати жирний шрифт в назві розділів чи пунктів та не переборщувати. Змістовність повинна відповідати вашим скілам, досвіду роботи та вказаних у вакансії вимог. Намагайтесь уникнути води в документі, адже роботодавці помічають такі місця та пропускають.
Зазначте рівень заробітної плати
Багато здобувачів роблять цю помилку - не зазначають рівень заробітної плати в резюме, чим втрачають власний час та час роботодавців. Звісно ж, для обох сторін питання заробітної плати - один з основних тем обговорення та домовленості. Але зазначаючи розмір заробітної плати, ви фіксуєте свої фінансові очікування.
Не забувайте про додаткові важливі документи
Не забувайте додати додаткові важливі документи, що нададуть вашому резюме змістовної ваги. Сюди відносяться портфоліо ваших робіт, що підтверджує вашу професійну кваліфікованість; рекомендаційний лист з минулого місця роботи; характеристика, завірена минулим керівником. А також додайте всі можливі сертифікати проходження курсів, лекцій, що можуть стати корисними в вашій роботі та оціняться роботодавцем.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».