С 1 октября в Украине минимальная зарплата увеличилась на 25 грн., достигнув 985 грн. (без вычета налогов, то есть на руки выдадут около 800 грн.). Напомним: это уже четвертое в этом году повышение минималки, которая на 1 января составляла 941 грн. Но не последнее: 1 декабря минимум станет 1004 грн. (+19 грн.).
Как разъяснили нам в Минсоцполитики, повышение будет по всей тарифной сетке, но т. к. 1—6 разрядам государство по-прежнему доплачивает до минимума, то у них зарплаты поднимутся только на 25 грн. Так, например, 1-й разряд (уборщица) получит 985 грн., 3-й (медсестра) — 1000, 6-й (соцработник) — 1030. Учитывая, что с 1 октября увеличился и тарифный оклад 1-го разряда (на 19 грн., или до 660 грн.), станут получать больше и учителя школ, врачи, преподаватели вузов. Так, у учителя высшей категории (ВК) ставка подрастет до 1399 грн. (+53 грн.), у хирурга ВК — до 1597 (+61 грн.), у доцента — до 2257 грн. (+86 грн.).
Заметим, что оклады — это не вся зарплата: практически все бюджетники имеют еще и доплаты. Как рассказала нам учитель высшей категории одной из киевских школ Людмила Петрик, до 1 октября ее оклад был 1360, а зарплата — 3325 грн. Помимо оклада, ей доплачивают 20% за классное руководство, 10% — за проверку тетрадей, на всю эту сумму начисляют надбавку за выслугу лет (10%), плюс еще 20% ставки — надбавка от руководства Киева. Кроме того, Петрик работает не на ставку, а на полторы, проводя 27 уроков в неделю или по 5—6 в день. «После повышения моя зарплата вырастет примерно на 100 грн., или до 3420 грн.», — говорит Петрик. В проекте госбюджета на 2012 год Кабмин предлагает и дальше повышать зарплаты бюджетникам. В частности, минзарплата будет им поднята за год 5 раз: с 1 января — до 1073 грн. (+69 грн.), с 1 апреля — до 1094 (+21 грн.), с 1 июля — до 1102 грн. (+8 грн.), с 1 октября — до 1118 грн. (+16 грн.), с 1 декабря — до 1134 грн. (+16 грн.). По расчетам аналитика МЦПИ Александра Жолудя, реальная зарплата (с учетом инфляции) бюджетников должна вырасти в следующем году примерно на 10%.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.