За інформацією Jobs.ua, законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», що має окремі положення про підвищення в Україні мінімальної заробітної плати з 1 вересня, ухвалено Верховною Радою.
Тож, вже з початку поточної осені маємо «мінімалку» на рівні 5 000 гривень на місяць. Оновлення законодавства було ініційоване Президентом України та загалом за проект закону № 3963 проголосувало 295 народних обранців, при існуючому мінімумі у 226 голосів.
Цікаво, що разом із прийнятим законопроектом розглядався й варіант збільшення мінімальної заробітної платні до 7 500 гривень. Такі нововведення містив альтернативний до президентського законопроект № 3963-1. Альтернатива також була розглянута Верховною Радою, але прийнятим виявився все ж таки «перший варіант».
Зростання мінімальної заробітної платні для українців з 1 вересня на цілих 5,86% з одного боку є черговим підвищенням згідно «дорожньої карти» законодавчих змін в країні, але, на думку численних вітчизняних роботодавців, може стати причиною ще більшого уходу українського бізнесу «до тіні».
Не секрет, що водночас з підвищенням мінімальної зарплатні, в Україні збільшується податкове навантаження на приватні бізнеси, зокрема «збільшення планових податкових надходжень на 541,3 млн грн, в тому числі з податку та збору на доходи фізичних осіб — на 461,3 млн грн, і податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування — на 80 млн грн».
Українські роботодавці, що ще не встигли оговтатися від шкоди та втрат, заподіяних вимушеним карантином, доволі скептично сприймають нові вимоги, вважаючи нову мінімальну зарплатню не реальною для її офіційної виплати, як й нові податки на зарплатню. Згідно численних опитувань, більшість з них натякає на готовність вдаватися «до будь-яких дій», щоб скоротити витрати, зокрема сплату податків на зарплати офіційно працевлаштованим працівникам. Скоріше за все це означає збільшення нових неоформлених працівників або роботу найманих українців, що буде прикриватися «заявами про відпочинок за власний рахунок» чи чимось на кшталт цього.
Як воно буде – скоро побачимо. До речі, чергове збільшення мінімальної заробітної зарплатні не є останнім. Наприклад, згідно тієї самої «дорожньої карти» змін, підвищення мінімальної заробітної платні буде продовжуватися. Так, наступне збільшення її показників очікується влітку наступного 2021 року. Про це у липні поточного року зазначали представники Кабінету Міністрів України. Тоді, наголошувалося про наміри збільшити мінімальну заробітну платню до 6 500 гривень.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?