За інформацією Jobs.ua, законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», що має окремі положення про підвищення в Україні мінімальної заробітної плати з 1 вересня, ухвалено Верховною Радою.
Тож, вже з початку поточної осені маємо «мінімалку» на рівні 5 000 гривень на місяць. Оновлення законодавства було ініційоване Президентом України та загалом за проект закону № 3963 проголосувало 295 народних обранців, при існуючому мінімумі у 226 голосів.
Цікаво, що разом із прийнятим законопроектом розглядався й варіант збільшення мінімальної заробітної платні до 7 500 гривень. Такі нововведення містив альтернативний до президентського законопроект № 3963-1. Альтернатива також була розглянута Верховною Радою, але прийнятим виявився все ж таки «перший варіант».
Зростання мінімальної заробітної платні для українців з 1 вересня на цілих 5,86% з одного боку є черговим підвищенням згідно «дорожньої карти» законодавчих змін в країні, але, на думку численних вітчизняних роботодавців, може стати причиною ще більшого уходу українського бізнесу «до тіні».
Не секрет, що водночас з підвищенням мінімальної зарплатні, в Україні збільшується податкове навантаження на приватні бізнеси, зокрема «збільшення планових податкових надходжень на 541,3 млн грн, в тому числі з податку та збору на доходи фізичних осіб — на 461,3 млн грн, і податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування — на 80 млн грн».
Українські роботодавці, що ще не встигли оговтатися від шкоди та втрат, заподіяних вимушеним карантином, доволі скептично сприймають нові вимоги, вважаючи нову мінімальну зарплатню не реальною для її офіційної виплати, як й нові податки на зарплатню. Згідно численних опитувань, більшість з них натякає на готовність вдаватися «до будь-яких дій», щоб скоротити витрати, зокрема сплату податків на зарплати офіційно працевлаштованим працівникам. Скоріше за все це означає збільшення нових неоформлених працівників або роботу найманих українців, що буде прикриватися «заявами про відпочинок за власний рахунок» чи чимось на кшталт цього.
Як воно буде – скоро побачимо. До речі, чергове збільшення мінімальної заробітної зарплатні не є останнім. Наприклад, згідно тієї самої «дорожньої карти» змін, підвищення мінімальної заробітної платні буде продовжуватися. Так, наступне збільшення її показників очікується влітку наступного 2021 року. Про це у липні поточного року зазначали представники Кабінету Міністрів України. Тоді, наголошувалося про наміри збільшити мінімальну заробітну платню до 6 500 гривень.
З’ясовуємо разом з Jobs.ua, які бізнес-ідеї можна розвивати в 2025 році з активним використанням ШІ.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.