UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. Мінімальну заробітню платню в Україні збільшили майже на 6%

Мінімальну заробітню платню в Україні збільшили майже на 6%

26.08.2020 438Автор: Олександр Мавлідінов
Мінімальну заробітню платню в Україні збільшили майже на 6%

Мінімальну заробітню платню в Україні збільшили майже на 6%

26.08.2020     438Автор: 

За інформацією Jobs.ua, законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», що має окремі положення про підвищення в Україні мінімальної заробітної плати з 1 вересня, ухвалено Верховною Радою.

Тож, вже з початку поточної осені маємо «мінімалку» на рівні 5 000 гривень на місяць. Оновлення законодавства було ініційоване Президентом України та загалом за проект закону № 3963 проголосувало 295 народних обранців, при існуючому мінімумі у 226 голосів.

Цікаво, що разом із прийнятим законопроектом розглядався й варіант збільшення мінімальної заробітної платні до 7 500 гривень. Такі нововведення містив альтернативний до президентського законопроект № 3963-1. Альтернатива також була розглянута Верховною Радою, але прийнятим виявився все ж таки «перший варіант».

Зростання мінімальної заробітної платні для українців з 1 вересня на цілих 5,86% з одного боку є черговим підвищенням згідно «дорожньої карти» законодавчих змін в країні, але, на думку численних вітчизняних роботодавців, може стати причиною ще більшого уходу українського бізнесу «до тіні».

Не секрет, що водночас з підвищенням мінімальної зарплатні, в Україні збільшується податкове навантаження на приватні бізнеси, зокрема «збільшення планових податкових надходжень на 541,3 млн грн, в тому числі з податку та збору на доходи фізичних осіб — на 461,3 млн грн, і податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування — на 80 млн грн».

Українські роботодавці, що ще не встигли оговтатися від шкоди та втрат, заподіяних вимушеним карантином, доволі скептично сприймають нові вимоги, вважаючи нову мінімальну зарплатню не реальною для її офіційної виплати, як й нові податки на зарплатню. Згідно численних опитувань, більшість з них натякає на готовність вдаватися «до будь-яких дій», щоб скоротити витрати, зокрема сплату податків на зарплати офіційно працевлаштованим працівникам. Скоріше за все це означає збільшення нових неоформлених працівників або роботу найманих українців, що буде прикриватися «заявами про відпочинок за власний рахунок» чи чимось на кшталт цього.

Як воно буде – скоро побачимо. До речі, чергове збільшення мінімальної заробітної зарплатні не є останнім. Наприклад, згідно тієї самої «дорожньої карти» змін, підвищення мінімальної заробітної платні буде продовжуватися. Так, наступне збільшення її показників очікується влітку наступного 2021 року. Про це у липні поточного року зазначали представники Кабінету Міністрів України. Тоді, наголошувалося про наміри збільшити мінімальну заробітну платню до 6 500 гривень.

Читайте також

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.


Часто шукають

↑ Вгору