Эксперты считают этот вопрос неуместным, ведь даже нематериальное вознаграждение требует затрат от компании.
Многие компании, желая сэкономить, решают пойти на хитрость и совместить мотивацию сотрудников с программой по усилению командного духа. Считается, что корпоративные мероприятия - это все равно что подарок сотрудникам, премия.
Конечно, создание сплоченной команды, корпоративного духа - это здорово. Но вознаграждение конкретного сотрудника показывает его персональные заслуги.
Очень важно использовать еще и моральные, социальные методы мотивации. Так как уровень оплаты в скором времени становится привычным и перестает мотивировать сотрудника.
Как бы то ни было, основной мотивацией сотрудников является конкурентоспособная заработная плата. При низком уровне оплаты никакие мотивационные программы работать не будут.
Хорошим мотиватором будет ежеквартальное повышение зарплаты, пусть даже и не очень большое. Конечно, выдавать их можно на определенных условиях, тогда и сотрудники будут лучше работать. Главное не переусердствовать, люди очень быстро ко всему привыкают. Используйте мотивацию по мере необходимости.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».