Хто хоче в компанію до антарктичних пінгвінів – зробіть крок вперед!
Жарти жартами, дорогі читачі, але для любителів екстриму – і справжніх науковців! – від Національного антарктичного наукового центру України поступила заманлива пропозиція: розпочато конкурсний відбір учасників 27-ї антарктичної експедиції, пункт призначення – острів Галіндез, Західна Антарктика, українська антарктична станція «Академік Вернадський». Jobs.ua дізнавалися деталі цієї цікавої пропозиції, і поспішають переповісти їх вам.
І кого, власне, набирають в експедицію – давайте розбиратися.
По-перше, науковці. Потрібні вчені, які спеціалізуються на науках про життя, про Землю та фізичних науках. Доволі розмите формулювання, але детальніше ви зможете дізнатися на сайті МОН, якщо ця пропозиція вас всерйоз зацікавила. До речі, там же на сайті ви довідаєтеся про всю потрібну документацію, яку потрібно надіслати їм до 3 вересня.
По-друге, команда життєзабезпечення. Якщо ви чудово готуєте, чи є лікарем – ви можете подавати заявку. Також потрібні системний механік та сисадмін, і дизеліст-електрик. До загальних вимог до всіх учасників експедиції можна віднести міцне здоров’я, відсутність хронічних захворювань та протипоказань в екстремальних умовах Антарктики, спроможність працювати в умовах депривації, великих навантажень та строгого графіку; окрім цього, ви повинні впевнено володіти комп’ютером, а серед бажаних вмінь – володіння однією з іноземних мов і вміти керувати моторним човном.
Подавати заявку може будь-хто, адже жодних обмежень – гендерних і т.д. – немає. Що цікаво, цього разу учасники експедиції вирушать до Антарктики… на власному криголамі. Урядом України вже виділені кошти на його придбання.
І це дійсно так – тим паче, восени минулого року урядом України було прийняте рішення суттєво її збільшити: приблизно 54 тис. грн. в місяць! Окрім непоганої заробітної плати, учасники експедиції забезпечуються відповідним одягом та харчуванням, всіма потрібними санітарно-гігієнічними та медзасобами, необмеженим доступом до Інтернету (куди ж без нього, власне?). Ваше здоров’я буде постійно моніторитися і, за необхідності, ви одразу ж отримаєте кваліфіковану медичну допомогу.
Чому ця робота – для справжніх екстремалів? Тому що не лише антарктичний холод стане перепоною для здійснення робочих обов’язків. По-перше, вам знадобиться неабияка психологічна стійкість, бо жити в замкненому просторі з обмеженою кількістю людей – це випробування не для всіх. По-друге, ви повинні бути здоровими практично на всі сто відсотків, адже в таких екстремальних умовах люди з хронічними хворобами та слабким здоров’ям не зможуть повноцінно жити, та ще й важко працювати.
Але враження, ці неймовірні враження, які можна отримати в такій експедиції – залишаться з вами на все життя. Тисячі пінгвінів та інших морських мешканців, льодовики і цікаві атмосферні явища (наприклад, летючі айсберги-міражі) – всі ці прекрасні речі ви зможете поспостерігати на власні очі. А дехто, можливо, й книгу напише на основі своїх вражень.
До речі, а ви знали, що пінгвіни живуть тільки в південній півкулі Землі, в її холодних частинах? В Арктиці цих чудових створінь ви не зустрінете. І якщо вам набридло ваше спокійне життя, якщо ви прагнете екстриму – то 27-ма полярна експедиція з українськими науковцями – це чудовий спосіб на деякий час покинути зону комфорту. А також – помилуватися пінгвінами і підзаробити трохи грошенят.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.