UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Блог Jobs.ua
  5. Навіть в кризу: чому та у який спосіб сучасні працівники шукають працевлаштування

Навіть в кризу: чому та у який спосіб сучасні працівники шукають працевлаштування

2.03.2021 1078Автор: Олександр Мавлідінов
Навіть в кризу: чому та у який спосіб сучасні працівники шукають працевлаштування

Навіть в кризу: чому та у який спосіб сучасні працівники шукають працевлаштування

2.03.2021     1078Автор: 

Залежність сучасної людини від надійного способу заробляти – певна норма сьогодення. Саме завдяки тим «каналам» здобутків, які ми зуміли відшукати та осягти, ми може існувати й розвиватися, як частина людського соціуму, отримуючи необхідний для особистості ефект «налагодженого життя».

Бізнеси, творчість та інші прояви наявних талантів, у випадках їх затребуваності, зазвичай спроможні більш ефективно задовольняти потреби людини, аніж, наприклад, будь-який найманий труд. Проте, ці напрямки вдало засвоюються меншістю населення планети, залишаючи для більшості доволі широкий спектр альтернатив заробітків найманою працею.

Вивчення того, нащо, за якими ознаками та як само людина шукає собі роботу, набуло ваги справжнього тренду серед численних досліджень та соціологічних опитувань, які регулярно проводять різні інститути країн світу. Швидкі зміни, навколишнього світу та принципів його функціювання, зокрема, такі «підсилювачі» процесів, як зловісно відома пандемія коронавірусу, яка досконально змінила весь світовий ринок праці, доволі часто трапляються раптово та набувають шаленої «швидкості», й за новими принципами та правилами, цього аспекту життя людини, встигають далеко не всі.

Доволі часто, людина, погоджується на роботу, яку вона бачить «тимчасовою» та певним чином вимушеною, сподіваючись, найближчим часом продовжити свій шлях до улюбленої праці.

Цікаво, що статистика досліджень з’ясувала, що серед великої кількості шукачів, які втратили завдяки пандемії робочі місця, чималий відсоток, припав на кандидатів, які на момент пошуків мали роботу, але, не зважаючи на ризики кризового періоду, дуже бажали її змінити.

Наприклад, дослідження відомих вітчизняних соціологів, показало, що переважна більшість респондентів їх опитувань (майже 47%) зуміли «зберегти» власні робочі місця, при цьому зізнаючись, що у більшості випадків, розглядають свою теперішню роботу, у якості тимчасової, тому що їх «щось не влаштовує у поточній ситуації», й люди очікують зручний момент, щоб це змінити.

29% серед опитаних, постійно досліджують ринок праці на появу нових цікавих для них вакансій, 24% не можуть назвати конкретну причину незадоволення роботою, відмічають те, що вона їм «більш до вподоби, чим ні», але періодично, звертають увагу на новини ринку праці цікавлячись новими робочими пропозиціями.

Серед факторів, які спонукають людину шукати «щось» нове попри складну ситуації на ринку праці, наражатись на вірогідне безробіття, як правило, респонденти називають низькі оплати та їх нерегулярну виплату, проблемні стосунки з керівництвом та колегами, відсутність можливості розвитку, тощо.

На думку спеціалістів, вимушена поспішність під час обирання більш-менш «гідних» варіантів працевлаштування з числа тих, які все такі існують на кризовому ринку праці, обертається проти шукачів, перетворюючись згодом на ті самі фактори, які змушують їх знову вдаватися до пошуків нової роботи.

Не залишився осторонь актуального дослідження й Jobs.ua, спробував з’ясувати яким саме способом та чому саме так люди шукають собі роботу.

Виявилося, що шукачі України доволі серйозно ставляться до пошуків працевлаштування, та навіть, довіряючи спеціальним ресурсам з пошуків роботи, все таки постійно й самотужки шукають роботу для себе за допомогою інтернету. Також, такі люди пере провіряють й інформації, яка надходить до них з вищевказаних джерел.

Тож, відповідь на запитання про способи пошуків роботи «Самостійно шукав роботодавців в інтернеті», обрало більшість серед учасників опитування - 37%

Повністю довіряють онлайн ресурсам з пошуку кадрів та вакансій, 31% опитаних. Зареєстрував своє резюме на таких ресурсах, такі шукачі спокійно очікують інформації про перевірені робочі пропозиції.

«За допомогою знайомих людей», останнім часом шукали роботу для себе 21% найманих працівників, які прийняли участь в дослідженні.

Й, на останнє, 11% респондентів впевнено заявили, що вже де-який час взагалі не займаються пошуками роботи (при необхідності), бо «роботодавці знаходять їх самі».

Виходить, що сучасний шукач не лише має змогу знаходити роботу, а ще й ставиться до цього процесу доволі серйозно. Тож, для подолання виникнення «факторів», що спонукають людей змінювати роботу, маємо лише припущення: Можливо, зупинившись на хвилину у швидкому процесі працевлаштування й відверто визнаючи чим вона хоче, а чим не хоче займатися, людина все таки ризикне та відкидаючи «тимчасові» роботи наважиться зазіхнути на напрямки, які максимально відповідатимуть її уяві про те, як має виглядати ідеальна для неї робота.

Шкоди від такої спроби, точно не буде нікому.

Читайте також

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.


Часто шукають

↑ Вгору