Запрошуючи на співбесіду здобувачів, менеджерам з персоналу необхідно чітко продумати всі деталі зустрічі. Інколи, навіть незначні моменти можуть грати важливу роль у пошуку найкращого спеціаліста на вакансію. Наприклад, час співбесіди інколи має критичне значення для пошуковців, тому назначаючи співбесіду на певний час, треба враховувати не тільки потреби здобувачів.
Нам стало цікаво, як HR-ри самі обирають час для співбесід та які години вважають найбільш продуктивними.
Перша половина дня не є найбільш популярним часом для співбесід, але все ж таки, здобувачі досить часто отримають запрошення від роботодавців на ранкові години. В цьому є свої зручності. Наприклад, ранкова співбесіда може імітувати час звичайної ранкової подорожі на роботу і ви можете в реальному часі спробувати поїздку в громадському транспорті. Обов’язково продумайте при цьому момент, де ви можете потрапити у тягнучку та запізнитися. В такому випадку краще заздалегідь попередити роботодавця, якщо в поїздці відчуваєте, що запізнюєтесь. Ранкова співбесіда також настроює обидві сторони на бадьорий початок. Вважається, що саме з ранку вирішуються серйозні питання та назначаються важливі ділові зустрічі. Найбільш задоволені від цього будуть, звісно ж жайворонки. Хоча, якщо вибрати час ближчий до 12.00, можна задовольнити й сов.
Найбільш популярні години співбесіди - друга половина дня. Роботодавці вже розпочали робочий процес: каву випили, день спланували, задачі роздали, виконують свої поточні завдання та проводять співбесіди. Здобувачі також шалено полюбляють цей час, бо багато з них можуть спокійно доїхати до місця призначення без пробок, а деякі навіть з робочих місць заїхати на співбесіду на обідній перерві.
Післяобідній час допоможе вам заздалегідь підготуватися до майбутньої співбесіди. Цей час полюбляють сови та ті здобувачі, які не рахують час або працюють віддалено на фрілансі. Проте можна бути впевненим, що і здобувач, і роботодавець прийдуть на співбесіду не голодні, а значить в гарному настрої.
Вечірній час співбесід допомагає відмінно підготуватися до співбесіди. До цього часу можна вивчити інформацію про компанію, пробігти ще раз очима по-своєму резюме, згадати найбільш популярні питання роботодавців і спробувати відповісти. Для тих здобувачів, хто їде на таку співбесіду після робочого дня - досить важко бути на енергетичному підйомі. Ще важче роботодавцю, у якого вже відбулись співбесіди раніше й він вже взяв когось із здобувачів до уваги й йому складно прийняти іншу кандидатуру.
Будь-який час співбесіди має як свої переваги, так і свої недоліки. Але все ж таки, домовляйтесь із роботодавцем та обирайте найбільш зручний час для обох сторін.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.
Метод Pomodoro допомагає ефективно розподіляти час між робочими завданнями. Сьогодні розберемо «на кісточки» ті можливості, які пропонує ця чудова техніка тайм-менеджменту для ефективного виконання завдань і зосередженої праці.