Людям, які по роботі змушені багато часу проводити в інтернеті – зокрема, в соцмережах – доводиться стикатися з незрозумілими проявами ненависті та ворожості з боку інших користувачів всесвітньої павутини. Напевно, ви не раз зауважували, що під доволі невинними постами може розгорнутися справжнє поле битви, яку може зініціювати їдкий на слова коментатор. Але чому так відбувається? І як цьому протидіяти? З’ясуємо разом із Jobs.ua.
Небезпека полягає у тому, що весь робочий день може бути зіпсований. Одного «вмілого» хейтера вистачить, щоб гарантовано зіпсувати вам настрій. А з поганим настроєм, погодьтеся, не надто ефективно працюється. А якщо не втримаєтеся і втягнетесь в безглузду суперечку з ним – можна непогано «потріпати» собі нерви.
Давайте розглянемо причини, через які тролі та хейтери можуть «накинутися» на вас в соцмережах. Коли ми зрозуміємо суть їхньої поведінки, стане зрозуміло, як реагувати на їхню необґрунтовану ненависть і ворожі коментарі.
Багато злісних коментаторів «проектують» коментар чи суть допису на себе. В геть нейтральному коментарі вони побачать щось таке, що викличе у них негативні асоціації. І вони поспішать поділитися своїм емоційним коментарем, навіть якщо це жодним боком не стосується теми допису. Перш ніж відповідати таким людям, подумайте про те, що таке «викривлене» сприйняття – це їхня проблема, не ваша. І доказувати їм нічого не потрібно. Краще проігноруйте цей нездоровий випад і займіться робочими справами, навіть якщо дуже кортить щось відписати.
І навіть якщо з таким коментатором ви зможете порозумітися, доклавши певних зусиль, то з наступною категорією коментаторів цього не вдасться зробити.
Це або проплачені тролі, або люди, які таким чином виплескують свій негатив. На відміну від коментаторів, які могли хибно витлумачити допис або ваш коментар на свій рахунок, сприйнявши його надто емоційно, такі люди роблять це свідомо. Як правило, подібні коментарі залишають люди з низькою самооцінкою, яким не вдалося досягти успіху в житті. Щоб виплеснути кудись свою агресію та незадоволеність життям, вони приходять «відриватися» в соцмережі. Не станьте їхньою жертвою, не ведіться на емоції!
Їхня ціль досить проста – розпалити нездорову суперечку під окремими постами. І цієї цілі вони, як правило, досягають без проблем. І якщо з просто обуреним коментатором ви ще могли б знайти спільну мову, то з проплаченими «тролями» навіть не намагайтеся вступати в суперечку. Почали сперечатися з ними – ви вже програли, бо їхня ціль досягнута. В такій ситуації або просто проходите повз, не звертаючи уваги на недолугий коментар, або можете пожалітися в службу підтримки, щоб модератори звернули на цього користувача увагу.
Пам’ятайте, що адекватний коментатор не буде опускатися до образ та розпалювання ворожнечі. Будь-яку суперечку можна провадити без переходу на особистості, навіть якщо у вас із вашим опонентом – діаметрально протилежні погляди.
Тролі, яким важливо розпалити ненависть під дописом, досить часто переходять на особистості. Якщо вам «тикають» чи по-хамськи звертаються, апелюючи образами чи намагаючись принизити вас – сміливо відправляйте такого користувача в чорний список. Перед цим можете загаяти кілька секунд і поскаржитися на його коментар як такий, що розпалює ненависть та ворожнечу.
Але найкращий варіант – не звертати увагу на таких коментаторів. Хоча іноді це буває непросто зробити, особливо, якщо доводиться по роботі багато часу проводити в соцмережах. Але тут чудово спрацьовує власна витримка – заплющуєте очі на кілька секунд, рахуєте до десяти, подумки відсилаєте хейтера чи троля куди подалі… і йдете працювати.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.