Саморозвиток відкриває людині нові грані її особистості. Цей процес може відбуватися впродовж усього життя, якщо людина до цього прагне. А як саморозвиток впливає на досягнення професійних цілей? З’ясовуємо разом з Jobs.ua.
Нещодавно ми писали про те, як розвивати креативність з користю для ментального і фізичного здоров’я. Дійсно, це потрібно для того, щоб мозок лишався гнучким і пластичним навіть в глибокій старості. Стівен Кінг — яскравий приклад того, як творча, натхненна робота протягом життя дозволяє залишатися мозку гнучким і адаптивним. Навіть тоді, коли тіло невпинно старіє.
Постійний саморозвиток і регулярне навчання дає змогу швидше опановувати конкурентні навички. А здобуття нових знань не зустрічає шалений опір з боку мозку, як це трапляється в людей, не схильних вивчати щось нове. Як бачимо, саморозвиток веде до покращення навичок і підвищує компетентність і конкурентоспроможність на сучасному ринку праці.
Ми неодноразово писали й про те, що успіх у кар’єрі і бізнесі залежить не лише від технічних знань, а й від можливостей емоційного інтелекту. Подобаєшся іншій людині як особистість — з тобою вестимуть справи, пропонуватимуть роботу чи укладатимуть угоди. Не подобаєшся — м’яко і ввічливо, та все ж відмовлять. І нехай зроблять це культурно й ввічливо, хіба від того легше?
Саморозвиток допомагає покращити чи не весь «набір» м’яких навичок — від управління часом до командної роботи і лідерських якостей. Чому важливо приділяти посилену увагу розвитку soft skills, ми зазначали, зокрема, в цій статті.
Коли постійне навчання і саморозвиток стає вашим другим «Я», зростає й впевненість у своїх силах. А впевненість зі свого боку сприяє ефективнішим презентаціям своїх ідей, прийняттю нових викликів і сміливості рухатися там, де інші забуксують чи відступлять.
Впевненість у своїх силах допомагає швидше адаптуватися до змін. Так розвивається гнучкість і адаптивність, коли людина завжди відкрита новим знанням, новим поворотам долі. Успішні люди знають: немає нічого постійнішого за зміни й нові виклики, які диктують нам сучасні реалії.
Ефективний саморозвиток особистості неможливо уявити без розвиненого стратегічного, критичного й аналітичного мислення. Ці речі взаємопов’язані, інакше як розвиватися без постійного аналізу своїх дій, вчинків і досягнень? А скласти мапу прогресу, розробити довгостроковий план розвитку + спрогнозувати результат, намітити приблизний дедлайн опанування нової навички? На пустому місці такі речі не провернеш.
Люди з прагненням до саморозвитку здатні на продуктивну колаборацію з такими самими, як вони, людьми: активними, ініціативними, творчими і цікавими. Такі люди охочіше беруть участь в тренінгах, конференціях, нетворкінгу. Що зі свого боку сприяє зростанню корисних контактів, які відкривають нові можливості для кар’єрного росту.
А ви приділяєте час саморозвитку?
Якщо кар’єра не рухається, можливо, ви щось робите не так? Причини бувають різні, тому давайте проаналізуємо, якими порадами скористатися, щоб досягати успіху в кар’єрі.
На етапі працевлаштування пошукач може передумати влаштовуватися в конкретну компанію. Як відмовити роботодавцю, сказати «ні» професійно? З’ясовуємо разом з Jobs.ua.
Займаючись власним бізнесом, на певному етапі постають питання: розвивати особистий бренд чи ні? Давайте з’ясуємо це. І поговоримо заодно про таку важливу річ, як залучення команди для досягнення кращих результатів.
Вас приваблює виробництво фільмів, мрієте працювати в кіноіндустрії? Зверніть увагу на цікаві професії зі світу кіно.
Українські видавництва публікують чимало цікавих новинок в жанрі нонфікшн. Нещодавно ми писали про цікаві книги для представників творчої індустрії, а в цій добірці пропонуємо вашій увазі нонфікшн-новинки для менеджерів.