UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Вся правда про роботу за кордоном
  5. Німеччина спростила умови працевлаштування для третіх країн

Німеччина спростила умови працевлаштування для третіх країн

4.11.2019 991Автор: Олександр Мавлідінов
Німеччина спростила умови працевлаштування для третіх країн

Німеччина спростила умови працевлаштування для третіх країн

4.11.2019     991Автор: 

Німеччина спростила процедуру працевлаштування громадян з третіх країн, що може негативно вплинути на ситуацію, яка склалася на українському ринку праці. За інформацією Jobs.ua, відповідний закон було прийнято ще у червні цього року, а вступити у силу нові зміни мають з березня наступного року.

Головним новаторством у цьому законі є те, що тепер німецькі роботодавці зможуть найняти до роботи спеціалістів-іноземців, навіть з країн, що не входять до складу Європейського Союзу. При тому, робити це можна відразу, по мірі виникнення такої необхідності, без очікування певного часу, як це було раніше.

Шукачам з «третіх країн», також тепер можна приїжджати до Німеччини у пошуках працевлаштування, але при цьому вони мають підтвердити наявність дипломів чи сертифікатів про свої професійні знання, рівень знання мови та продемонструвати наявність фінансів «на проживання» у країні на період пошуків працевлаштування.

Поки закон не набрав чинності, українським заробітчанам необхідно дотримуватися, так званої, третьої черги. Це означає, що перед тим, як звернутися до таких спеціалістів, роботодавці Німеччини мають намагатися працевлаштувати своїх співгромадян чи шукати альтернативу серед громадян з країн – членів Європейського Союзу. Й, тільки у випадках, коли потрібного спеціаліста не знайдено серед представників цих категорій, вакансію може спробувати обійняти громадянин третьої країни, зокрема Україні.

До прийняття нового закону, виключення складали хіба що висококваліфіковані представники сфери IT. Такі спеціалісти могли бути працевлаштованими без огляду на географічне розташування країни їхнього громадянства, якщо мали офіційний трудовий стаж не менш, ніж 3 роки та отримували зарплатню, яка дорівнює еквіваленту 4 020 євро на місяць.

В інших сферах, за інформацією від німецьких роботодавців та українських фахівців, що очікували запрошення до роботи, пошуки могли тривати до трьох місяців. Тепер, з березня 2020 року, ситуація зміниться й німецькі роботодавці будуть запрошувати до роботи громадян тих країн, які їм сподобалися у якості спеціалістів та у будь-який час, коли це потрібно.

Такі зміни, німецький уряд мав зробити вже давно, бо, як демонструє статистика, ситуація із закриттям вакансій на місцевому ринку праці, залишає сподіватися на краще. Наприклад, у той час, коли щорічний недобір спеціалістів у Польщі сягає близько 150 000-200 000 робітників, Німеччина залишає відкритими 1 200 000-1 500 000 вакансій кожного року.

Оскільки Німеччина - федеративна держава, місцеві регіональні уряди можуть корегувати цей закон, приймаючи безліч поправок до нього, що будуть доцільними, виходячи з конкретних ситуацій на місцях.

При цьому, такі умови, як отримання візи для роботи чи навчання у цій країні, все одно залишаються. Також іноземцям необхідно доводити свою змогу мешкати на території країни на той час, поки вони шукають роботу. Для цього необхідно мати певну суму грошей.

Читайте також

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 лютий, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 лютий, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


Часто шукають

↑ Вгору