Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Шукачу
 4. Вся правда про роботу за кордоном
 5. Німеччина спростила умови працевлаштування для третіх країн

Німеччина спростила умови працевлаштування для третіх країн

4.11.2019 300Автор: Александр Мавлидинов
Німеччина спростила умови працевлаштування для третіх країн

Німеччина спростила умови працевлаштування для третіх країн

4.11.2019     300Автор: 

Німеччина спростила процедуру працевлаштування громадян з третіх країн, що може негативно вплинути на ситуацію, яка склалася на українському ринку праці. За інформацією Jobs.ua, відповідний закон було прийнято ще у червні цього року, а вступити у силу нові зміни мають з березня наступного року.

Головним новаторством у цьому законі є те, що тепер німецькі роботодавці зможуть найняти до роботи спеціалістів-іноземців, навіть з країн, що не входять до складу Європейського Союзу. При тому, робити це можна відразу, по мірі виникнення такої необхідності, без очікування певного часу, як це було раніше.

Шукачам з «третіх країн», також тепер можна приїжджати до Німеччини у пошуках працевлаштування, але при цьому вони мають підтвердити наявність дипломів чи сертифікатів про свої професійні знання, рівень знання мови та продемонструвати наявність фінансів «на проживання» у країні на період пошуків працевлаштування.

Поки закон не набрав чинності, українським заробітчанам необхідно дотримуватися, так званої, третьої черги. Це означає, що перед тим, як звернутися до таких спеціалістів, роботодавці Німеччини мають намагатися працевлаштувати своїх співгромадян чи шукати альтернативу серед громадян з країн – членів Європейського Союзу. Й, тільки у випадках, коли потрібного спеціаліста не знайдено серед представників цих категорій, вакансію може спробувати обійняти громадянин третьої країни, зокрема Україні.

До прийняття нового закону, виключення складали хіба що висококваліфіковані представники сфери IT. Такі спеціалісти могли бути працевлаштованими без огляду на географічне розташування країни їхнього громадянства, якщо мали офіційний трудовий стаж не менш, ніж 3 роки та отримували зарплатню, яка дорівнює еквіваленту 4 020 євро на місяць.

В інших сферах, за інформацією від німецьких роботодавців та українських фахівців, що очікували запрошення до роботи, пошуки могли тривати до трьох місяців. Тепер, з березня 2020 року, ситуація зміниться й німецькі роботодавці будуть запрошувати до роботи громадян тих країн, які їм сподобалися у якості спеціалістів та у будь-який час, коли це потрібно.

Такі зміни, німецький уряд мав зробити вже давно, бо, як демонструє статистика, ситуація із закриттям вакансій на місцевому ринку праці, залишає сподіватися на краще. Наприклад, у той час, коли щорічний недобір спеціалістів у Польщі сягає близько 150 000-200 000 робітників, Німеччина залишає відкритими 1 200 000-1 500 000 вакансій кожного року.

Оскільки Німеччина - федеративна держава, місцеві регіональні уряди можуть корегувати цей закон, приймаючи безліч поправок до нього, що будуть доцільними, виходячи з конкретних ситуацій на місцях.

При цьому, такі умови, як отримання візи для роботи чи навчання у цій країні, все одно залишаються. Також іноземцям необхідно доводити свою змогу мешкати на території країни на той час, поки вони шукають роботу. Для цього необхідно мати певну суму грошей.

Читайте також

 • Процес делегування повноважень: основні помилки14 листопад, 2019

  Кожен член колективу має розуміти, що йому довіряють як спеціалісту й очікують від нього конкретний результат.

 • Чому відмовляють добрим спеціалістам?13 листопад, 2019

  Ми звернулись до українських HR-ів з питанням про причини відмов навіть тим здобувачам, яких можна назвати конкурентними на ринку праці. Відповідь на це питання спробували зазначити загальними пунктами.

 • Професії для дівчат — ТОП найбільш затребуваних, високооплачуваних і цікавих професій13 листопад, 2019

  Пропонуємо звернути увагу на найбільш популярні професії серед сучасних жінок.

 • Світові методики проведення співбесіди12 листопад, 2019

  Співбесіда чи інтерв’ю - серйозний етап підбору спеціаліста в компанію. До нього HR готується досить ретельно: відбирає відповідних вакансії претендентів, вивчає їх професійний досвід, готує сценарій ділової зустрічі. Загалом інтерв’ю проводиться у вільній формі та тільки менеджер з персоналу формує його сценарій. Дуже часто HR-ри запозичують важливі елементи та методи проведення співбесіди з досвіду колег інших країн. Саме про світові методики проведення співбесід сьогодні й піде розмова.

 • Поради що до продуктивної роботи вдома12 листопад, 2019

  Спробуємо розглянути, як зробити працю вдома максимально ефективним трудом

↑ Вгору