У жовтні 2021-го року українське суспільство сколихнула новина, що жінкам потрібно стати на військовий облік. Звісно, не всім – а лише тим, професії яких дотичні до військової служби. Але нещодавно список професій було оновлено. Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує дізнатися останні оновлення з цієї теми, яка хвилює багатьох людей.
В березні 2022-го року в Міністерстві юстиції був зареєстрований новий наказ, який зобов’язує з 1-го жовтня стати на військовий облік жінкам певних професій. Які ж це професії? Давайте з’ясуємо.
Оновлений перелік професій включатиме в себе:
Окрім перелічених 14-ти спеціальностей – навіть не спеціальностей, а сфер діяльності – у розширений перелік були додані професії, пов’язані із залізничним та авіаційним транспортом, пожежною безпекою та авіаційною і ракетно-космічною технікою.
Жінки, які можуть стати на військовий облік, повинні відповідати таким вимогам:
Звичайно, для підтвердження спеціальності потрібно буде пред’явити диплом.
Заспокоїмо усіх жінок, які не мають бажання ставати на військовий облік до 1-го жовтня: жодних жорстких санкцій за це не передбачено. Хіба що адміністративна відповідальність, хоча не зрозуміло, як усе це працюватиме на практиці. А ось що сказав на брифінгу депутат ВР Федір Веніславський, який входить в комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. Він зауважив, що жодних негативних наслідків для жінок, які побажали не ставати на облік, не буде. Можливо, у майбутньому й будуть застосовуватися якісь примусові заходи, але наразі жінкам не потрібно переживати за такі речі.
Нагадаємо, що загальна мобілізація та військовий стан продовжені ще на три місяці.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.