Неспішна прогулянка в лісі чи парковій зоні – це вже своєрідна медитація, бо кожен з нас має можливість побути наодинці зі своїми думками. Але як зробити прогулянку ще приємнішою і кориснішою? Jobs.ua вирішили дізнатися, як перетворити прогулянку в прекрасне тренування або своєрідний сеанс медитації.
Нижче – кілька порад, щоб прогулянка перетворилася в повноцінний тренувальний процес.
Східні містики завжди знали, що життєва енергія правильно циркулює в нашому тілі тільки тоді, коли ми тримаємо спину рівно і не сутулимось. Це питання особливо актуальне в наш час, адже багато людей працюють дистанційно, через що доводиться багато часу проводити за комп’ютером.
Тримайте хребет рівно. Завжди. Під час прогулянки і не тільки. Не забувайте про це, бо насправді це дуже важливо для нашого самопочуття.
Які прекрасні види покриття пропонує нам матінка Земля! Трава, пісок, грунтові дороги і лісові стежки. Поки літо не минуло, ще можна походити босоніж по траві і піску, а рух вгору і вниз пагорбами з пришвидшеним кроком і сповільненим дозволить спалити більше калорій.
Міняйте маршрути прогулянок. Нові місця – це нова інформація для нашого мозку, що, в свою чергу, стимулює до утворення нових нейронних зв’язків. Ось чому кажуть, що подорожі завжди ідуть нам на користь, бо зустрічі з новими місцями допомагають перезавантажити нашу свідомість.
Звичайно, найкращий одяг для прогулянки – спортивний. І відповідне взуття. В кросівках взагалі зручно ходити, а легенько пробігтися в лісі чи по парку під час прогулянки – це той самий заряд бадьорості, який всім нам так потрібен під час карантинних буднів.
Інтервальна ходьба – теж чудовий спосіб злегка потренуватися під час прогулянки. Як правильно це зробити? Дайте собі завдання – іти дуже швидко протягом 30 секунд, потім сповільніть крок і через 30 секунд знову його пришвидшіть. Можна також влаштувати собі «музичне» тренування – рухатися швидше чи повільніше в залежності від того, куплет пісні співається чи приспів.
Під час прогулянки можна додати вправи з власною вагою: поприсідати і повіджиматися, а якщо прогулюєтеся повз спортивний майданчик, завітати туди. В лісі чи в парку можна порозтягуватися і пострибати, чи виконати кілька вправ з бази кросфіту: бурпі, «скелелаза» чи вправи на статику (наприклад, витягнути руки долонями вперед і присісти глибоко, як зі штангою, щоб стегна були паралельні землі, і так завмерти на фіксований час – на 30 секунд, на хвилину чи більше, якщо маєте відповідну підготовку. Спробуйте якось цю вправу – чудово мобілізує внутрішні резерви організму і гартує волю).
Щоб перетворити пішу прогулянку в своєрідний сеанс медитації, обирайте маршрути подалі від людей. Локації з деревами і водоймами – ідеальний варіант. Під час прогулянки відстежуйте свої думки і настрій. Якщо думки негативні, пропрацюйте їх і перетворіть на більш позитивні бажання. Це реальна задача для всіх, навіть якщо життя знаходиться далеко не на найкращому етапі.
Під час прогулянки значно легше зосередитися на власному тілі і його відчуттях. Зверніть увагу на дихання, як ступні торкаються землі, як руки і ноги координують між собою. Спробуйте відчути власне тіло єдиним цілим.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.