Перша робота в житті людини грає велике значення й залишає по собі багато спогадів на згадку на все життя. На жаль, цей досвід не завжди можна назвати роботою своєї мрії. Тим не менше, його точно можна назвати корисним для молодої людини, якій ще належить отримати знання й напрацювати вміння працівника. До речі, випадковістю чи ні є той факт, що перший досвід роботи віддалено пов’язаний з тою професією, яку хочемо опанувати в майбутньому. Можливо, хтось і себе впізнає: на першій роботі роздавав листівки, а зараз - маркетолог. Підтвердять це й багато відомих людей. Якщо цікаво дізнатися про першу роботу селебріті, ця стаття на Jobs.ua стане вам в пригоді.
Почнемо ми з усіма нами відомого та улюбленого режисера Квентіна Тарантіно. Один з непоганих прикладів, коли людина з самого початку професійного досвіду знаходилась на своєму місці. Таким чином спочатку він просто продавав білети в кіно та попкорн, а після влаштувався продавцем в пункт відеопрокату. Впевнені, перегляд фільмів та спілкування з кіноманами пішли йому на користь в подальшому професійному здобутку.
А ось першою роботою суперниці Трампа, Хілларі Клінтон стала служба в парку розваг. Саме так вона зазначила в своїй біографії. Там майбутня кандидатка в президенти продавала кульки, іграшки та солодку вату в кіоску. І хоча цей досвід зовсім ніяк не пов’язаний із бажанням стати президентом, та цей потяг служити людям на користь можна простежити.
Якщо вже казати про різні перипетії життя, то хотілось пригадати й солістку групи No Doubt, перша робота якої стала в мережі швидкого харчування. Саме там Гвен Стефані мила підлогу, але дуже вдячна цьому досвіду роботи в кафе, бо саме там вона познайомилась з іншими учасниками майбутнього гурту, в якому й стала успішною.
На жаль, не всі можуть похвалитися таким успіхом з першою роботою. Комусь приходиться виконувати роботу зовсім ніяк не пов’язану із майбутнім покликанням. Так у 18 років Ілон Маск став на біржу праці з проханням працевлаштування. Його прохання виконали й влаштували прибиральником в котельню. Відомо, що за 18 доларів в годину він вигрібав сміття при екстремально високій температурі. Ось так, навіть майбутньому міліардеру гроші не діставались легко.
Не менш незвичайний перший досвід роботи був й у британської акторки Меган Маркл, дружини принца Гаррі. До кіно акторської кар’єри Меган підробляла в агентстві з організації весіль, де в її обов’язки входило каліграфічно заповнювати запрошення на весілля.
Трохи шокує перший досвід роботи Вупі Голдберг, у якої було досить складне життя й вона була змушена працювати спочатку нічним охоронцем, укладальницею цегли й, навіть, гримером в морзі. Погодьтесь, складно уявити, що такий початковий досвід роботи міг спіткати одну й з найвидатніших комедійних акторів планети.
В свою чергу, хочемо сказати, не так важливо, яку посаду ви займете на першій своїй роботі, як те, чому навчитеся на ній. Якщо ви навчитеся ключовим навичкам спілкування в колективі, розв’язанню проблем екологічним способом, допомоги колегам та вмінню просити про допомогу - отримаєте прекрасний досвід, який допоможе в майбутньому.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?