Ось і прийшла осінь. Настала пора кутатися вечорами в пухнастий плед і заварювати духмяний чай, в той час як холодна погода починає випробовувати наш організм на міцність. І хоча наш природний охоронець імунітет ніколи не «дрімає», але й він, буває, втомлюється, особливо тоді, коли змінюється погода. Та й віруси теж не дрімають – і мова не лише про теперішній коронавірус – а взагалі про царство вірусів, від яких стає важче вберегтися восени. Розглянемо з Jobs.ua, за якими ознаками розпізнати ослаблений імунітет.
Ніхто з нас не в змозі вберегтися від застудних захворювань бодай раз на рік. Але є певна норма. Для дорослих вона становить близько 1-3 рази в рік, для дітей – 4-5 разів. Також в нормі одужання від застуди становить 3-7 днів. Якщо людина застуджується частіше і хворіє важче і довше, коли симптоми слабшають лише через тиждень, а одужання і взагалі настає через півтора-два тижні, і плюс до цього додаються ускладнення у вигляді бронхіту чи гаймориту (і не тільки) – це серйозний дзвіночок на наявність імунодефіцитних станів. Таким людям варто обстежитися не тільки у терапевта і сімейного лікаря, а й звернутися до імунолога.
Неприємні симптоми, пов’язані з органами травлення (нудота, здуття, запори), теж можуть слугувати ознаками ослабленого імунітету. Медиками давно доведено, що простежується зв’язок між ослабленням імунітету та проблемами з КШТ. Це пов’язано із зміною кількості Т-клітин в організмі, які входять до лімфатичної системи та беруть важливу участь у функціонуванні імунної системи.
Коли імунітет ослаблений, значно ускладнюється загоєння порізів, подряпин та інших ранок. Окрім цього, уражені ділянки довгий час залишаються запаленими, що викликає істотний дискомфорт. Це пов’язано з тим, що до травмованих ділянок поживні речовини прибувають повільно або в недостатній кількості.
Буває, що ми не висипаємося, і тоді почуватися «розбитим» – це нормально, адже організм не відновився під час нетривалого відпочинку. Але якщо після повноцінного сну відчувається слабкість і втома, організм сигналізує, що імунітет не в порядку. Якщо це триває постійно, висновок тут тільки один – імунна система перевантажена «запитами», що може привести до значних проблем із здоров’ям.
Шкіра – найбільший орган нашого тіла, і саме вона найперше відображає ті негативні процеси, які мають місце в організмі. Проблеми з імунною системою відображаються на нашій шкірі висипками, дрібними зморшками, потьмянінням чи лущенням. Якщо спостерігаються подібні неприємності, це сигналізує нам організм, що імунітет дає збій. Знову ж таки, варто звернутися з консультацією до терапевта чи сімейного лікаря.
Серед інших ознак ослабленого імунітету – це зайва дратівливість та нестримний потяг до солодкого. Але «заїдати» слабкий імунітет солодким не варто: краще вживати більш здорову їжу, яка містить побільше вітамінів, не забувати про свіже повітря і заняття спортом. Бо ніхто краще не потурбується про наше здоров’я, ніж ми самі.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.