Ось і прийшла осінь. Настала пора кутатися вечорами в пухнастий плед і заварювати духмяний чай, в той час як холодна погода починає випробовувати наш організм на міцність. І хоча наш природний охоронець імунітет ніколи не «дрімає», але й він, буває, втомлюється, особливо тоді, коли змінюється погода. Та й віруси теж не дрімають – і мова не лише про теперішній коронавірус – а взагалі про царство вірусів, від яких стає важче вберегтися восени. Розглянемо з Jobs.ua, за якими ознаками розпізнати ослаблений імунітет.
Ніхто з нас не в змозі вберегтися від застудних захворювань бодай раз на рік. Але є певна норма. Для дорослих вона становить близько 1-3 рази в рік, для дітей – 4-5 разів. Також в нормі одужання від застуди становить 3-7 днів. Якщо людина застуджується частіше і хворіє важче і довше, коли симптоми слабшають лише через тиждень, а одужання і взагалі настає через півтора-два тижні, і плюс до цього додаються ускладнення у вигляді бронхіту чи гаймориту (і не тільки) – це серйозний дзвіночок на наявність імунодефіцитних станів. Таким людям варто обстежитися не тільки у терапевта і сімейного лікаря, а й звернутися до імунолога.
Неприємні симптоми, пов’язані з органами травлення (нудота, здуття, запори), теж можуть слугувати ознаками ослабленого імунітету. Медиками давно доведено, що простежується зв’язок між ослабленням імунітету та проблемами з КШТ. Це пов’язано із зміною кількості Т-клітин в організмі, які входять до лімфатичної системи та беруть важливу участь у функціонуванні імунної системи.
Коли імунітет ослаблений, значно ускладнюється загоєння порізів, подряпин та інших ранок. Окрім цього, уражені ділянки довгий час залишаються запаленими, що викликає істотний дискомфорт. Це пов’язано з тим, що до травмованих ділянок поживні речовини прибувають повільно або в недостатній кількості.
Буває, що ми не висипаємося, і тоді почуватися «розбитим» – це нормально, адже організм не відновився під час нетривалого відпочинку. Але якщо після повноцінного сну відчувається слабкість і втома, організм сигналізує, що імунітет не в порядку. Якщо це триває постійно, висновок тут тільки один – імунна система перевантажена «запитами», що може привести до значних проблем із здоров’ям.
Шкіра – найбільший орган нашого тіла, і саме вона найперше відображає ті негативні процеси, які мають місце в організмі. Проблеми з імунною системою відображаються на нашій шкірі висипками, дрібними зморшками, потьмянінням чи лущенням. Якщо спостерігаються подібні неприємності, це сигналізує нам організм, що імунітет дає збій. Знову ж таки, варто звернутися з консультацією до терапевта чи сімейного лікаря.
Серед інших ознак ослабленого імунітету – це зайва дратівливість та нестримний потяг до солодкого. Але «заїдати» слабкий імунітет солодким не варто: краще вживати більш здорову їжу, яка містить побільше вітамінів, не забувати про свіже повітря і заняття спортом. Бо ніхто краще не потурбується про наше здоров’я, ніж ми самі.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.