UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Поради шукачу
  5. Поради: як шукати роботу під час війни

Поради: як шукати роботу під час війни

5.05.2022 354Автор: Лоліта Платошкіна
Поради: як шукати роботу під час війни

Поради: як шукати роботу під час війни

5.05.2022     354Автор: 

Від початку введення воєнного положення чимала кількість українців втратили свої домівки та залишились без роботи. За статистикою ринку праці більше половини українців не працюють, і тільки 2% знайшли нову роботу за цей період. Показник й справді тривожний, проте під час війни умови пошуку роботи залишають бажати кращого. Адже постійна небезпека, фінансова та економічна важка ситуація, відсутність можливості спілкування з роботодавцем наживо дають свій негативний вплив на продуктивні пошуки роботи своєї мрії.

Jobs.ua пропонує розглянути головні аспекти пошуку роботи під час війни, а також надасть купу слушних порад, що треба зробити перед початком пошуку нової роботи в цей період.

З початку війни життя кожного українця змінилось: комусь доводиться опановувати нову діяльність, для когось збільшились обов’язки та відповідальність, хтось перекваліфіковує власний бізнес, щоб утримуватись на плаву. І все ж таки, динаміка відкритих вакансій та пошуковців росте. А це значить, здобувачам необхідно якісно підготуватись до пошуку роботи в нових реаліях. 

Як шукати роботу у воєнних умовах

Якщо хочете досягти успіху в пошуку роботи, дотримуйтесь наступних простих, але важливих правил.

Заспокойтесь, будьте в ресурсі

Під час війни досить складно бути врівноваженим, спокійним та мати холодний розум. Це цілком зрозуміло, адже на нас продовжують діяти гнітючі новини, неспокій щодо майбутнього тощо. Проте, щоб написати якісне резюме, пройти успішно онлайн співбесіду, поспілкуватися з рекрутером просто необхідно мати ресурс. До того ж роботодавець може розцінити ваш неспокійний стан, як незмогу поратись з труднощами. Тому спробуйте себе заспокоїти заздалегідь, виконати декілька дихальних вправ тощо.

Поміркуйте над тривалістю вашого робочого досвіду під час війни

Перед пошуком роботи та відправкою резюме подумайте, як довго ви плануєте працювати на новій роботі: ви шукаєте роботу на постійній основі чи поки не відновиться стабільна ситуація. Якщо це вимушена тимчасова робота, то не забудьте попередити про це попереднього роботодавця.

Будьте готові до дистанційної роботи

Під час війни продовжує діяти дистанційна форма роботи, тому підготуйтесь до цих умов, якщо ви до цього ніколи не працювали в подібному режимі. Заздалегідь потурбуйтесь про зручне робоче місце та налагодьте відповідний режим роботи.

Вивчіть потреби регіону

Якщо вам довелось евакуюватися в нове місце проживання, або ви залишились, проте спрямованість регіонального бізнесу змінилась, промоніторте потребу спеціалістів в вашому місті. Це допоможе краще орієнтуватися в реальних умовах існування та пошуку роботи.

Залучайте всі можливі канали пошуку

Через те, що ситуація на ринку праці досі нестабільна, не на користь здобувача, залучайте всі можливі канали пошуку роботи: соцмережі, корисні контакти, напрацьовані досвідом. Будьте активними, щоденно моніторте рекрутингові сайти пошуку роботи й будьте першими, хто відгукнувся. Не забувайте й про те, що супровідний лист досі грає важливу роль й робить вас конкурентоспроможним. 

Бажаємо успіху в пошуку роботи! Не втрачайте оптимізму та надії, продовжуйте шукати.

Читайте також

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

↑ Вгору