UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Поради шукачу
  5. Пошук роботи під час війни – на що звернути увагу?

Пошук роботи під час війни – на що звернути увагу?

21.04.2022 511
Пошук роботи під час війни – на що звернути увагу?

Пошук роботи під час війни – на що звернути увагу?

21.04.2022     511

Війна так чи інакше зачепила всі сфери нашого життя. Чимало українців втратили роботу, успішну кар’єру, декому доводиться змінювати навіть сферу діяльності, щоб мати хоча б якесь джерело доходу. Питання фінансової безпеки хвилює зараз багатьох, тому до пошуку роботи під час війни слід поставитися з усією відповідальністю. Давайте з’ясуємо, на що звертати увагу під час пошуку роботи.

Оцініть свої можливості

Отже, як діяти за поточних обставин? Насамперед проаналізуйте свої емоційні та фінансові ресурси, адже близько 18% пошукачів на українському ринку праці саме через власну дезорієнтацію не знають, де і як шукати підходящі вакансії. Як і не знають, що найперше, на що варто звернути увагу, це власний емоційний стан і фінансова ситуація. Погодьтеся, складно підшукувати роботу і будувати плани на майбутнє, якщо психіка перебуває у постійному стресі. Втома та невисипання відбиратимуть сили, які мали б витрачатися на важливі речі, в тому числі на вирішення питання з працевлаштуванням.

На що звертати увагу, коли аналізуєте свої фінансові активи? Чи маєте джерело пасивного доходу і на скільки вам вистачить заощаджень, відкладених на «чорний» день; як правильно розподіляти гроші на різні потреби, де ви могли б заощадити, чи є для вас можливим варіант отримання грошової допомоги від держави. Багато насправді залежить від грамотного планування, яке дасть змогу виграти час, поки ви перебуваєте в пошуках прийнятного для вас рішення.

Що робити людям, які покинули домівку і переїхали в західні області, де зараз безпечніше перебувати? Добре, якщо маєте можливість шукати роботу віддалено, а якщо немає такої можливості? Знову ж таки, оцініть свої сили. Дайте собі на це трохи часу, не поспішайте кидатися на пошук роботи, спершу прийдіть в себе. Адже без допомоги ви не залишитеся, місцеві волонтери та добрі люди допоможуть вам закрити базові потреби. Не вимагайте від себе надто багато, щоб не перегоріти і не втратити інтерес до будь-якої активності.

Тепер – про активність

Якщо з першим пунктом розібралися, переходимо до другого. Погодьтеся, зараз саме той час, коли потрібно займати проактивну позицію, адже процес пошуку роботи значно ускладнився. Що означає взяти на себе відповідальність і бути проактивним на нинішньому ринку праці?

Це означає:

  • Самостійно моніторити вакансії на всіх можливих ресурсах;
  • Здійснювати розсилку резюме на підходящі вакансії;
  • Шукати вихід на роботодавців напряму (через соцмережі, електронну пошту тощо);
  • «Підключити» до процесу пошуку роботи всіх можливих знайомих;
  • Бути готовим до призначення співбесіди у будь-яку мить (те саме можна сказати про вихід на роботу).

І якщо ми говорили в часи пандемії, що «позіхати» під час пошуку роботи не варто, то зараз це питання стало ще актуальнішим. Не забувайте, що кандидатів багато, а вакансій – значно менше, тому проводити дні в очікуванні, що хтось раптом запропонує вигідну вакансію, не вийде. Не наш варіант.

Не очікуйте, дійте!

З форматом роботи визначилися?

Чудово, якщо ви можете виконувати робочі обов’язки віддалено, а якщо ні? Тоді постає питання про пошук локального місця роботи. Можливо, для цього потрібно буде перекваліфікуватися, або деякий час попрацювати на тимчасовій роботі, поки по вашій основній спеціальності немає вакансій. Не втрачайте надії, що потрібна вакансія не з’являється в полі зору – з’явиться, нехай навіть через кілька тижнів або навіть місяців.

Якщо соромитеся звертатися до незнайомих людей – що робити?

Пам’ятайте, зараз не той час, щоб соромитися написати повідомлення незнайомій людині в телеграмі чи месенджері. Попрощайтеся із цим відчуттям як мінімум до завершення війни, а ще краще – взагалі про нього забудьте. Кожен з нас намагається допомогти іншій людині, чим може, і вам радо підуть назустріч, навіть якщо ви думаєте, що цього не станеться. Іноді доводиться стукати у всі двері (якісь та й відчиняться).

Повідайте про себе в соцмережах

Йдеться про те, щоб розмістити на своїх сторінках в соцмережах оголошення про те, що ви шукаєте роботу. Зазначте, що вмієте робити і яку роботу готові виконувати. Пам’ятаючи про правило «п’ятьох рукостискань», попросіть друзів, віртуальних та реальних, розповсюдити ваш допис. Так, це не чарівна пігулка для пошуку роботи в умовах війни, але ймовірність того, що ваші вміння будуть затребувані кимось завтра чи післязавтра, зростають багатократно.

Перегляньте своє резюме

Давно займалися цією справою – оновленням свого резюме? Настав час це виправити. Поміркуйте і вирішіть, чи потрібно дублювати ваше резюме іншими мовами. Якщо приглядаєтеся до вакансій за кордоном – ясна річ, це потрібно зробити. А щоб ваше резюме справляло якнайкраще враження на майбутнього роботодавця, скористайтеся порадами зі статті Ознаки успішного резюме: що потрібно і що не потрібно писати.

Задійте всі можливі канали пошуку роботи

Це означає щоденно моніторити телеграм-канали, тематичні сторінки на Фейсбуці, відвідування сайтів з пошуку роботи, нагадування про себе друзям та знайомим, бо вони теж через власні клопоти можуть забути про ваші прохання. Не забувайте зазирати в розділ Гарячі вакансії на нашому сайті.

Бажаємо вам, щоб усе вдалося і ви якнайшвидше отримали гідну роботу. Але навіть у найважчі часи не забувайте нагадувати собі, що будь-яка криза відкриває шлях до нових можливостей.

Читайте також


↑ Вгору