UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Шукачу
 4. Співбесіда без проблем
 5. Про що потрібно запитати роботодавця

Про що потрібно запитати роботодавця

17.07.2021 1022Автор: Лоліта Платошкіна
Про що потрібно запитати роботодавця

Про що потрібно запитати роботодавця

17.07.2021     1022Автор: 

Співбесіда - ділова зустріч роботодавця зі здобувачем, що допоможе визначити всі нагальні питання щодо майбутнього співробітництва обох сторін. Найчастіше роботодавець будує зустріч таким чином, що до її кінця здобувач отримує відповіді на всі основні питання. Тим не менше, якщо роботодавець щось пропустив чи у вас є індивідуальні питання щодо вашої посади, не соромтесь питати. Можливо саме ці питання допоможуть вам остаточно прийняти рішення щодо цього місця роботи.

Звісно ж, потрапив на співбесіду, здобувач намагається задовольнити роботодавця з точки зору свого професіоналізма, але не слід забувати, що головна ціль співбесіди зрозуміти чи підходять обидві сторони для комфортної співпраці. Саме тому питання здобувача повинні бути об’ємні та охоплювати всі важливі процеси даної посади в компанії. З Jobs.ua розбираємось, які важливі питання необхідно обов’язково запитати роботодавця.

Про що питати на співбесіді

Якщо співбесіда пройшла, а у вас ще залишились моменти для уточнення, то обов’язково перевірте чи маєте ви відповіді за питаннями нижче.

Одними з головних є питання стосовно вашої посади. Уточніть у роботодавця, якими навичками та вміннями повинен володіти спеціаліст на вашій посаді, який спектр роботи лягає на його плечі. Чим йому доведеться займатися в перші тижні роботи. Обов’язково проясніть, ця посада нова чи була закріплена раніше за іншим спеціалістом. Якщо друге, то чому доводиться змінити спеціаліста. Питання про заробітну плату найчастіше залишають під кінець розмови, але якщо роботодавець забув про це спитати, підбиваючи підсумок, поверніть все ж таки його до цього питання. Визначіться із заробітною платою на випробувальний термін та на період офіційного працевлаштування.

Окремі питання щодо робочих процесів в компанії. Запитайте про корпоративну культуру всередині компанії. Це допоможе зорієнтуватися щодо згуртованості колективу, а також наявності в ньому спільних свят, корпоративів й тому подібного. Не оминайте питання щодо графіка роботи компанії, бо пропустивши це питання, можете бути неприємно здивовані заступивши на нову роботу. Також задайте питання щодо умов праці: ваше особисте робоче місце, зручності офісу, якими можна користуватися всім робітникам.

Дуже важливе питання щодо соцпакету, яке ви повинні задати роботодавцю на співбесіді. Вирізніть, які важливі моменти повинні бути присутніми в соцпакеті, що важливі саме для вас: офіційне працевлаштування, виплати зарплат, наявність відпустки, лікарняних, медстрахування тощо.

І ще одне, не забудьте уточнити у роботодавця що вам робити надалі? Очікувати відповіді роботодавця в телефонному режимі, чи самому потрібно буде подзвонити. Можливо роботодавець запропонує вам тестові завдання чи пройти ще декілька етапів співбесід. Але все одно слід домовитись щодо конкретних дат та термінів, за яким обидві сторони зможуть прийняти рішення щодо співпраці. Якщо вам не вдалося оговорити це на співбесіді разом з роботодавцем, то в найближчі терміни, спробуйте надати відбек роботодавцю чи зателефонувати з питанням щодо вашої особи.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору