Друзі, за період повномасштабної війни майже 40% українців залишились без роботи. Половина з них й досі знаходяться в пошуку постійного місця заробітку і більша частина з них це жінки, які наразі перебувають в складному становищі, не маючи ані джерел постійного заробітку, ані можливостей для професійного росту. І це не інертні байдужі до свого випадкового статусу жінки: понад 88% мають зацікавленість та бажання навчатися чи перекваліфікуватися під потребу сучасності; 53% хотіли б знайти роботу з повною зайнятістю вже зараз.
Наразі в державі працюють багато проектів, що націлені на допомогу в працевлаштуванні чи підтримці українців, що втратили майно чи робоче місце. Це досить важливі проекти, що націлені допомогти та підтримати українців в кризовий для всієї країни час. З 11 серпня запустився ще один, допомоги жінкам та дівчатам, які відчувають труднощі в пристосуванні до нових обставин, але хочуть знайти в собі сили й мотивацію перейти до активних дій - Women For The Future. Розроблений Happy Monday за підтримки проекту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, покликаний допомогти українкам в пошуках нового місця роботи, в пошуках себе. Цей проект містить цілий курс самозарадності та адаптації до життя та мотивації в часи невизначеності.
Хоча проект створений для жінок та дівчат долучитися до нього може будь-хто: українки, які мають потреби в пошуку роботи, компанії, які зацікавлені в створенні робочих можливостей для жінок, кар’єрні ментори, які хочуть допомогти жінками на шляху пошуку робочих місць.
Курс охоплює вісім лекцій за темами:
Самі лекції пройдуть у форматі YouTube-трансляцій з 11 серпня по 29 вересня 2022 року, і в межах кожної заплановані відповіді на важливі питання, що турбують учасниць сесії. Крім цього також заплановані наступні активності:
Щоб потрапити на курс необхідно заповнити спеціальну гугл-таблицю. При цьому є можливість у кожної учасниці обрати прослуховування як всіх лекцій курсу так і тільки тих, що цікавлять їх особисто.
Класно, що з’являється більше проектів, що націлені на підтримку українок і посилення їх економічної можливості в Україні чи пошук роботи за кордоном.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?