Як і було раніше обіцяно, Уряд представив нову економічну стратегію України на воєнний час, в рамках якої держава, зокрема, виплачуватиме гранти на відкриття бізнесу, купуватиме частку у нових ІТ-компаніях та навчання майбутнім айтівцям – загалом буде 8 програм. 21 червня під час засідання Уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував безповоротній грант розміром 250 тисяч гривень для запуску нового бізнесу.
Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тисяч гривень в межах нової урядової програми «єРобота».
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив: «Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми на рік — 5 млрд грн. Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо».
Гарант може отримати будь-який українець, що має бізнес-план, і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Він чи вона не повинні працювати на інших підприємствах та не повинні вести будь-який інший бізнес.
Для отримання гранту, за словами Прем’єр-міністра, треба подати заявку через портал «Дія» чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план. «Протягом 10 робочих днів експерти «Ощадбанку» та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проекту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш рахунок», — зазначив очільник Уряду. Слід зазначити, що держава надаватиме грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З а його словами з цього рахунку можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.
Ще «Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою «5-7-9» у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу».
На засіданні уряду були затверджені ще дві програми для аграріїв у межах програми «єРобота». На всі три програми держава виділить 16 млрд грн. Зазначається, що частину коштів на підтримку бізнесу виділять також іноземні партнери.
Загалом на три програми держава виділить 16 млрд грн. Частину коштів на підтримку бізнесу виділять також іноземні партнери.
Найближчим часом Кабмін також затвердить програми безповоротної грантової підтримки у сфері переробки й IT. Українці, які бажають отримати кваліфікацію junior developer, графічний дизайнер, або іншої технічної спеціальності матимуть змогу отримати грант, який можна буде витратити лише на навчання на ІТ-курсах. Держава виділить фінансування для 60 тисяч українців.
Дізнайтесь також про виплати ЄСВ під час воєнного стану.
Нагадаємо, офіційні втрати малого та середнього бізнесу від початку повномасштабної війни склали 85 млрд. доларів.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».