Работодатель не вправе увольнять болеющего сотрудника, даже его лечение затяжное и длится несколько месяцев. Такая причина не служит поводом для увольнения. В трудовом кодексе оговорено, что сотруднику, который не может выполнять свою работу по состоянию здоровья, работодатель должен перевести его на другую должность в этой компании. Процесс перехода на другую должность осуществляется после закрытия больничного листа, т.е. тогда, когда Вы вышли на работу.
Если руководитель хочет уволить из-за частых больничных, или длительных заболеваний, Вы должны отстаивать свои права в судебном прядке, также можно обратиться в комиссию по трудовым спорам или в прокуратуру.
Довольно часто наши начальники просят поработать заболевшего коллегу в домашних условиях, тем самым, нарушая права работника. Если у вас травма, или была операция, начальник не может вас заставить работать, пока не будет закрыт больничный листок.
Если у вас возникло заболевание, вызванное от трудовой деятельности, вы можете рассчитывать и на денежную компенсацию от работодателя. Перечень профессий повышенной опасности установлен законодательством. Даже если ваша профессия не входит в этот список, ответственности со стороны работодателя не снижает. Получив производственную травму при любой должности, вы должны в первую очередь зафиксировать этот факт.
Ідеального зразка резюме не існує. Якщо погуглити «шаблони написання резюме», ми наткнемося на десятки, якщо не сотні, варіантів. Що ж робити, якщо хочеться скласти привабливе для роботодавців резюме?
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.