Пошук роботи – актуальне питання, яке необхідно розв’язувати практично кожному на певному життєвому етапі. Правильно організований процес пошуку, використання комплексу методів моніторингу ринку, градації пропозицій від роботодавців, створення індивідуальної стратегії та вдалої самопрезентації дозволять у максимально короткий термін знайти перспективні оголошення від рекрутерів.
Ключовий момент – отримання запрошення на співбесіду. Бажання зустрітися особисто вказує на зацікавленість, певні шанси отримати бажане місце. Щоб досягнути успіху, важливо правильно підготуватися до розмови, продумати тактику поведінки, психологічно налаштуватися на позитив. Уникнути непорозумінь, неоднозначних моментів, незручного становища допоможуть найнеобхідніші на співбесіді речі, які вчасно стануть у пригоді.
Співбесіда або інтерв’ю – один із базових елементів процесу працевлаштування. Особиста зустріч необхідна для того, щоб об’єктивно оцінити потенційного працівника, його особистісний, трудовий потенціал, кваліфікацію, ділові якості, зрозуміти конкурентні переваги. Співбесіда буває кількох видів, класифікації створені на базі таких характеристик:
Інтерв’ю може проходити у форматі особистої зустрічі чи онлайн, розмова часто має не ділову, а світську, навіть дружню тональність. Важливо розуміти, що всі питання ставляться не просто так, а з певною метою, насамперед для того, щоб зрозуміти, чи зможе кандидат виконувати свої обов’язки, вписатися в корпоративну культуру компанії.
Якісна підготовка до співбесіди – запорука впевненості та страховка від багатьох непередбачених ситуацій, незручних моментів. Це чудовий шанс вдало презентувати себе, зробити акцент на найбільш вигідних позиціях. Ми пропонуємо розглянути такі формати підготовки до зустрічі з роботодавцем:
Важливо зрозуміти специфіку діяльності організації, уточнити перелік продуктів чи послуг, приблизно оцінити позиції серед конкурентів, ознайомитися з місією, корпоративною культурою. Ці дані практично завжди розміщені на офіційних сайтах компаній.
Комплект повинен мати діловий стиль. Потрібно впевнитися, що речі не виглядають заношеними, пасують до фігури, у них комфортно. Не варто вибирати занадто моделі, що занадто облягають, слід уникати варіантів із глибоким декольте, коротких спідниць. Аксесуарів повинно бути по мінімуму, макіяж – стриманий, парфуми – ледве відчутні. Варто надавати перевагу темним, нейтральним тонам.
Важливо проаналізувати власну міміку, жести, стиль ходьби, продемонструвати собі їх перед дзеркалом. Буде корисним записати фрагмент уявної розмови на диктофон і прослухати тембр голосу, оцінити, наскільки грамотна мова, як впевнено все звучить.
Також необхідно звернути увагу на культуру мовлення, знання ділового етикету й обов’язково – підготувати найважливіші речі для бізнес-зустрічі. Не потрібно запізнюватися, приходьте за 10-15 хв до вказаного часу.
Найголовніше, що потрібно зробити перед співбесідою, – це консолідувати свій особистісний, трудовий потенціал і гарно відпочити. Важливо попередньо підготувати деякі речі, які стануть у пригоді під час інтерв’ю, не дадуть розгубитися та збережуть впевненість у собі:
На співбесіду краще не брати мобільний телефон, особисті речі, покупки. Табу – це їжа та напої. Щоб залишити хороше враження, потрібно не забувати про ввічливість при спілкуванні з працівником будь-якого рангу. Сідати варто лише тоді, коли співрозмовник запропонує, а нестійкі предмети (наприклад, кейс, сумку, портфель) треба відразу поставити на коліна або поруч зі стільцем. Найкращий спосіб підготуватися до інтерв’ю – продумати можливі тактики його проведення та способи акцентування уваги на своїх позитивних сторонах.
Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.
Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.
Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.