Карантин, що викликаний пандемією коронавірусу, суттєво втрутився до налагодженої роботи ринків праці усіх, без винятку країн, не обійшовши стороною й Україну. Складні часи, які наразі переживає вітчизняна економіка вже вплинули на безліч українських роботодавців та найманих працівників, скоротив їхні здобутки чи, зовсім, «відібрав» бізнеси та роботу.
Звичайно, сучасне людство має впоратися із цим нещастям, проте, воно жодного разу не застраховане від будь-якої іншої кризи, щ також наражає людину на стрімку втрату засобів для існування.
То, що ж робити, коли завдяки зовнішнім кризовим обставинам людина втрачає робоче місце?
Поради, що надані нижче – це загальні правила того, як вести себе у такі часи та що зробити одразу, щоб виправити безробітний стан.
Зрозуміло, що неочікувана втрата здобутків, вже є серйозним викликом для будь-кого, а стрес від незрозумілості своїх подальших дій, може зовсім «зламати» людину. Але, піддатися паніці ще більш гірший варіант розгортання подій, який може привести не лише до проблем із пошуками нової роботи, але й до нервових зривів, скандалів всередині родини чи інших сумних та незворотних наслідків. Розуміння того, що карантинні обмеження, економічна криза та інші умови, які викликають безробіття є лише періодом, який все таки пройде, мають надати людині впевненості та не бачитися подіями, що вона не може подолати. Холодне та тверезе відношення до ситуації, що склалася, обумовлює успіх в усіх подальших діях того, хто став жертвою таких обставин.
Щоб там не казали, але відповідні державні установи працюють та мають накази та фінанси від уряду, спрямовані на надання допомоги громадянам країни. Звернення до центру зайнятості може не лише надати тимчасово безробітній людині право на отримання грошової допомоги, а й посприяє пошукам нової роботи чи тимчасового підробітку. Це все ж таки краще аніж залишитися без грошей у кишені та надії на те, що якось можна пережити буремні часи.
Можливо, центр зайнятості зможе лише оформити людині допомогу по безробіттю у вигляді зовсім скромної суми грошей чи запропонує «щось тимчасове» - роботу, яка не буде влаштовувати шукача. Це не погано, але головне залежить від людини. Тож, не треба зупинятися у пошуках нової роботи та чекати лише на державну «руку допомоги». До того ж, така самостійна зайнятість є найкращим способом не «випасти з обойми», продовжувати активне життя та не впадати до депресивного стану, щоб в решті решт бути нагородженими за власну «незламність» новою роботою, яка буде влаштовувати.
Як би це не прозвучало, але такі часи можуть стати непоганою можливістю для отримання більш ніж варіантів для виживання. Якщо людина вже давно думала про зміни у своєму професійному житті та не мала змоги узяти паузу для пошуків того, що їй потрібно, зараз (якщо дозволяють інші аспекти її життя) настає гарна можливість переоцінки власних цінностей та пошуків того, про що вже давно мріялося.
Навіть при тому, що ринок праці не вражає кількістю робочих пропозицій, маючи бажання та тепер ще й час, цілком можливо відшукати щось цікаве для себе. Можливо, бажаної роботи треба трохи почекати, але людина принаймні буде розуміти на що очікує та отримавши натхнення від знайденого, швидше зрозуміє у який спосіб протриматися до настання її часу.
У такі періоди доволі легко зробити щось, що перетворить наявні проблеми в справжню біду. Тож, головне не слід робити поспішних висновків, дій та не хапатися за будь-які пропозиції, які можуть лише відібрати ваш час чи привести до появи інших проблем у житті. Розмірно та спокійно шукайте собі роботу, звертайтеся до держави з допомогою, яку вона може надати та не забувайте відпочивати від цих пошуків. Коли людина робить правильні та осмисленні дії, вона отримає свою нагороду набагато скоріше аніж їй здається на початку такого складного, але здійсненного шляху.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.