UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Поради шукачу
  5. Що робити, якщо став безробітним?

Що робити, якщо став безробітним?

27.08.2020 374
Що робити, якщо став безробітним?

Що робити, якщо став безробітним?

27.08.2020     374

Втративши роботу, ми не просто залишаємося без джерела доходу... Довгий період безробіття може серйозно пошкодити самооцінці. Як знайти себе в нових обставинах, а також знайти стійкість, щоб не втратити й силу духа? Jobs.ua пропонує скористатися порадами фахівців.

Робота – це зобов'язання, рамки, спілкування. Безробіття ж – як стрибок з літака без парашута. Очікування чорного дня, коли нічим буде платити за рахунки, збільшує тривогу. А постійна перевірка пошти й сайтів вакансій вимотує, відсутність відповіді від роботодавців і рекрутерів призводить до того, що пошукачі починають сумніватися у власній цінності (вміннях і знаннях) на ринку вакансій.

Шукати роботу зараз – зовсім не так, як шукати її в «докоронавірусну епоху». Уже сьогодні даються різні та суперечливі прогнози про те, які сфери постраждають більше, які менше. Але багато рекрутерів і аналітиків сходяться в одному: конкуренція на ринку праці дійсно виросте, а затребуваними будуть далеко не всі ті якості, які цінувалися до пандемії. Як перебудуватися в нових умовах?

Втрачене «Я»

Одним з випробувань безробітного стає втрата (так чи інакше) власної ідентичності. До сих пір людина була інженером, бухгалтером або викладачем – а тепер хто? Був затребуваний як професіонал, і раптом нікому не потрібен. Власна непридатність відчувається особливо гостро, коли доводиться від безвиході погоджуватися на тимчасову роботу. Ми втрачаємо свій статус і впевненість, це справжня втрата, і нам потрібен час, щоб оплакати її і пристосуватися до нових обставин.

■ Перш ніж почати нове життя з новими силами, потрібно навчитися справлятися зі своїм страхом і сум'яттям, навчитися приймати нову ситуацію, не прирікаючи себе на самотність і самобичування, – радить психотерапевт і коуч Марк Треверсон. Доведеться пережити і гнів, і смуток, і втрату сил.

Тим, для кого власна значимість визначається зарплатою або професійним статусом, прийняти втрату роботи складніше. Але кожен з нас більше, ніж наша робота, радять не забувати фахівці. Чим цікавіше було раніше життя у вільний час, тим простіше буде пережити період безробіття.

■ Необхідно також розставити пріоритети. Зробіть підсумок попередньої кар'єри, щоб зрозуміти, в якій точці опинилися і куди рухатися далі. За руйнівним періодом безробіття обов'язково піде період творчий.

Аудит ресурсів

Переживання трансформується в дію поступово. Для цього необхідно подивитися на ситуацію під іншим, незвичним кутом, переформулювати її: це не «я безробітний», це «у мене тепер інша робота, вона називається «пошук роботи».

У чому ж вона полягає? Щоб в цьому розібратися, потрібно дати собі відповіді на два питання: «Що я вмію?» і «Чого хочу?», оцінити свої знання й вміння, в тому числі й ті, які, можливо, не були використані на попередній роботі.

Складіть план дій і дотримуйтесь його. Сама дисципліна його виконання допоможе тримати тонус. І тоді зникне привід для незручності чи сорому: просто в даний момент ми реалізуємо себе інакше. Не так, як робили це раніше.

Перед тим як занурюватися в сайти з вакансіями, корисно для початку виконати «домашню роботу», так радять більшість психотерапевтів і бізнес-тренерів. Поставте собі кілька питань: «Де і коли я відчував себе щасливим, реалізованим?» Влаштуйте собі «екскурсію» по дитячим та юнацьким спогадам: «Де я відчував те почуття, яке я хочу переживати зараз під час роботи?»

Наступний крок – інвентаризація власних ресурсів. Всі навички та вміння, які накопичилися за роки життя, можна використовувати як ключі до освоєння нової справи. Що ви дізналися про себе під час самоізоляції? Ваш бізнес збанкрутував, чи ви втратили роботу? Що залишилось? Досвід, контакти, навички, партнери? Вивчіть ринок праці: чим можна зайнятися, до чого докласти здібності та досвід? Хто з друзів готовий приєднатися або, можливо, запросити до себе на роботу? Крім того, сьогодні існує безліч курсів і видів додаткової освіти, які можна поєднувати з основною роботою.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


Часто шукають

↑ Вгору