Як вже не раз писав Jobs.ua, в Україні існує суттєвий дефіцит деяких спеціальностей.
Й, доки абітурієнти розмірковують над тим, яку «трендову» професію обрати, економика країни потерпає від нестачі самих «простих», але таких потрібних фахівців.
Наприклад, недавно, міністр науки та освіти України ще раз наголосила щодо існуючого дефіциту фахівців у таких галузях, як легка промисловість. Так, дійсно, країні не вистачає кваліфікованих швачок. Й, хоча заводи мають сучасне обладнання, на ньому, просто нема кому працювати.
Не меньш потрібними є професії сантехніків та трактористів. Саме цих фахівців також бракує. Сучасна молодь намагається обрати більш «урбанізовані» модні спеціальності, утворюючи велику конкуренцію між шукачами роботи на ринку праці, в той самий момент, коли цілі напрямки залишаються без вмілих рук.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».