Число безработных в мире достигло почти 200 миллионов человек и продолжает расти быстрыми темпами, говорится в "социальном" докладе ООН, обнародованном в штаб-квартире организации в среду.
По данным экспертов ООН, за последнее десятилетие число безработных в мире увеличилось на 34 миллиона человек - до 195 миллионов, около 130 миллионов из них неграмотны.
"Экономический рост не сопровождается ростом числа рабочих мест, и это негативно отражается на обществе в целом и его гражданах. Так, с 1996 по 2006 год наблюдался рост глобального объема производства на уровне 3,8% в год, но уровень безработицы по всему миру за это же десятилетие вырос с 6,0% до 6,3% от трудоспособного населения", - сказал заместитель генсека ООН Ша Цзукан, представляя доклад.
По его словам, глобализация сократила шансы найти работу как в развивающемся мире, так и в развитых странах, где местное население потеснили демпингующие на рынке труда мигранты.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».