UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Блог Jobs.ua
  5. Шукаєте роботу в Україні під час війни? Чи достатньо пропозицій по вашій спеціалізації?

Шукаєте роботу в Україні під час війни? Чи достатньо пропозицій по вашій спеціалізації?

5.09.2022 423
Шукаєте роботу в Україні під час війни? Чи достатньо пропозицій по вашій спеціалізації?

Шукаєте роботу в Україні під час війни? Чи достатньо пропозицій по вашій спеціалізації?

5.09.2022     423

В серпневому опитуванні портал з пошуку роботи Jobs.ua зачепив вельми дражливу тему. Адже тематика пошуку роботи під час війни для багатьох людей є вкрай болючою та нагальною. В опитуванні, зокрема, підіймалося також питання, чи достатньо пропозицій по вашій спеціалізації на нинішньому ринку праці. Поглянемо на результати опитування.

За який варіант користувачі сайту віддали найбільше голосів?

На питання чи «Шукаєте роботу в Україні під час війни? Чи достатньо пропозицій по вашій спеціалізації?» респондентам пропонувалися чотири варіанти відповідей:

Перший варіант відповіді «Так, відповідних вакансій багато» виявився найменш популярним. За нього віддали свої голоси всього лиш 5% опитаних;

За другий варіант «Так, але доводиться також розглядати варіанти роботи не за фахом» віддали свої голоси 17% респондентів;

За третій варіант «На жаль, пропозицій з моєї професії зараз дуже мало» свій голос віддав фактично кожен другий з тих користувачів сайту (56%), які люб’язно погодилися взяти участь в опитуванні;

І, нарешті, за четвертий варіант відповіді «Маю вузьку спеціалізацію, тому й до війни відповідних місць роботи було не багато» висловилася п’ята частина опитаних, а якщо точніше – 21%.

Про що свідчать результати опитування?

Якщо припустити, що за третій варіант відповіді віддали свої голоси представники різних професій – що є цілком очевидним, зрештою – то виявиться, що з вакансіями зараз скрутно в усіх сферах праці. Навіть якщо говорити про сферу ІТ, перспективнішої за яку годі шукати в наш час – навіть у середовищі айтішників кількість вакансій зменшилася, якщо порівнювати з довоєнним часом. Тим паче, бурхливий розвиток ІТ-сфери в нашій країні гальмує війна. Зрозуміло, що після завершення війни ринок ІТ оживе з подвоєними силами, але все це в майбутньому. Хоча, якщо говорити про теперішнє, і якщо говорити саме про айтішників, а особливо тих ІТ-спеціалістів, які наполегливо опановують англійську мову – за них можна не переживати. Вони через деякий час вийдуть на міжнародні біржі фрілансу та почнуть заробляти там, працюючи в якості фрілансера або ж підшукавши собі компанію з гідними умовами праці. Те саме можна сказати за представників інших професій, яким для роботи потрібен лише ноутбук та/чи смартфон і підключення до Інтернету.

Але багатьом іншим професіям «пощастило» менше. Їх не можна «діджиталізувати» та перевести у віртуальну площину. Які тут варіанти, якщо вакансій по своїй спеціальності немає? Або хапатися за будь-яку роботу, сезонну чи ні, та перебиватися випадковими заробітками, або ж перевчатися на іншу спеціальність. Втім, перевчатися ніколи не пізно, і якщо ви ретельно все зважите, яка сучасна професія до вподоби саме вам – бажаємо натхнення та успіху в цій цікавій та непростій справі. Інтернет для того й створювався, що можна було відшукати всю потрібну для себе і для свого розвитку інформацію.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору