UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Поради шукачу
  5. Стресова співбесіда: що потрібно знати кандидату

Стресова співбесіда: що потрібно знати кандидату

29.05.2025 181
Стресова співбесіда: що потрібно знати кандидату

Стресова співбесіда: що потрібно знати кандидату

29.05.2025     181

Перевірка майбутніх працівників на стресостійкість є поширеним явищем, навіть якщо ви вперше про це чуєте. Чому компанії це роблять, як розпізнати стрес-тест на співбесіді і правильно зреагувати на нього, з’ясовував Jobs.ua.

Чому компанії проводять стресові співбесіди?

Деякі посади вимагають від кандидата високого рівня стресостійкості. Йдеться про керівні посади і менеджмент, секретарів і особистих помічників топ-керівництва, журналістів, кореспондентів та й загалом усіх професій, де знадобиться витримка і вміння долати робочі виклики й напружені ситуації.

На першій співбесіді, ознайомчій, не варто очікувати на подібний челендж. Зазвичай перша співбесіда відбувається лайтово, тобто максимально просто і безбарвно. Інтерв’юер поцікавиться про ваш професійний досвід і особисті навички, з’ясує очікування щодо майбутньої посади. Звісно, про щось інше теж можуть запитати, але «подарунки» посипляться на другій співбесіді.

Підготовка до стресової співбесіди

Як розпізнати, що на другій співбесіді почався стрес-тест? Недосвідченого кандидата легко зіб’ють з пантелику дивні чи навіть провокативні питання. Приміром, такі:

  • Ви дійсно вважаєте, що ваш досвід роботи дозволяє претендувати на таку зарплату?
  • Чому не відповідаєте на питання чітко? Не знаєте що сказати?
  • Хочете дізнатися, що реально думало про вас ваше екс-керівництво?
  • Гадаєте, я поводжуся агресивно? Ви почуваєтеся некомфортно?
  • Чому вас так легко звільнили з попередньої компанії? Ви були для них тягарем?

Каверзні питання — не єдиний метод, якими користуються кадровики компаній, коли прагнуть перевірити кандидата на стійкість. Якщо HR-працівник спізнюється, безцеремонно починає тикати, демонстративно порпається в телефоні замість проведення співбесіди — будьте певні, стрес-тест на співбесіді почався. Як ще може відбуватися стресова співбесіда? Ось варіанти:

  • розмістять в некомфортній кімнаті, в якій занадто темно, яскраво, жарко чи холодно;
  • інтерв’юватимуть кількох претендентів, не приділяючи час жодному чи демонстративно виділятимуть одного, а інших «в ігнор»;
  • попросять заповнити анкету з однотипними питаннями.

Знаючи ці особливості, пошукачі розумітимуть, як реагувати на стресову співбесіду.

Як реагувати на стрес-тест?

Спокійно і адекватно, грамотно і виважено, як інакше? Якщо кандидат знає, що таким чином перевіряють його терпіння, стресові навички і вміння швидко зорієнтуватися в некомфортній ситуації, «вибрики» інтерв’юерів його не бентежитимуть.

Ясна річ, такі стрес-тести кандидатам не подобаються. Тим паче, менеджер з персоналу може «загратися» і надто сильно вжитися в роль. Якщо опинилися в такій ситуації, не втрачайте гідності, а у виняткових обставинах будьте готові поставити на місце нахабного менеджера.

З іншого боку, стресовий етап співбесіди справді допомагає за короткий час розкрити особистість кандидата. Як вважаєте ви, доцільно чи ні випробовувати такими стрес-тестами майбутніх працівників?

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору