Перевірка майбутніх працівників на стресостійкість є поширеним явищем, навіть якщо ви вперше про це чуєте. Чому компанії це роблять, як розпізнати стрес-тест на співбесіді і правильно зреагувати на нього, з’ясовував Jobs.ua.
Деякі посади вимагають від кандидата високого рівня стресостійкості. Йдеться про керівні посади і менеджмент, секретарів і особистих помічників топ-керівництва, журналістів, кореспондентів та й загалом усіх професій, де знадобиться витримка і вміння долати робочі виклики й напружені ситуації.
На першій співбесіді, ознайомчій, не варто очікувати на подібний челендж. Зазвичай перша співбесіда відбувається лайтово, тобто максимально просто і безбарвно. Інтерв’юер поцікавиться про ваш професійний досвід і особисті навички, з’ясує очікування щодо майбутньої посади. Звісно, про щось інше теж можуть запитати, але «подарунки» посипляться на другій співбесіді.
Як розпізнати, що на другій співбесіді почався стрес-тест? Недосвідченого кандидата легко зіб’ють з пантелику дивні чи навіть провокативні питання. Приміром, такі:
Каверзні питання — не єдиний метод, якими користуються кадровики компаній, коли прагнуть перевірити кандидата на стійкість. Якщо HR-працівник спізнюється, безцеремонно починає тикати, демонстративно порпається в телефоні замість проведення співбесіди — будьте певні, стрес-тест на співбесіді почався. Як ще може відбуватися стресова співбесіда? Ось варіанти:
Знаючи ці особливості, пошукачі розумітимуть, як реагувати на стресову співбесіду.
Спокійно і адекватно, грамотно і виважено, як інакше? Якщо кандидат знає, що таким чином перевіряють його терпіння, стресові навички і вміння швидко зорієнтуватися в некомфортній ситуації, «вибрики» інтерв’юерів його не бентежитимуть.
Ясна річ, такі стрес-тести кандидатам не подобаються. Тим паче, менеджер з персоналу може «загратися» і надто сильно вжитися в роль. Якщо опинилися в такій ситуації, не втрачайте гідності, а у виняткових обставинах будьте готові поставити на місце нахабного менеджера.
З іншого боку, стресовий етап співбесіди справді допомагає за короткий час розкрити особистість кандидата. Як вважаєте ви, доцільно чи ні випробовувати такими стрес-тестами майбутніх працівників?
Поговоримо про ставлення до самого себе і як позбуватися найпоширеніших звичок, що заважають розвиватися.
Стаття присвячена кар’єрним перспективам у ще одній актуальній в наш час галузі — біотехнологіях.
Портал з працевлаштування Jobs.ua цікавився, чому саме зараз актуально вивчати технології, пов’язані зі штучним інтелектом.
Ми неодноразово зазначали про важливість розвитку м’яких навичок, а в цьому матеріалі пропонуємо вам розглянути шляхи розвитку комунікації. Шановні вчителі, ловіть домашнє завдання на літо під назвою "Як навчитися взаємодіяти з іншими так, щоб вас почули".
Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує дізнатися, що думає про ШІ і майбутнє людських професій Сем Альтман, «батько» всім відомого ChatGPT.