UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Успішний бізнес
  5. ІТ-ринок України буде рости, незважаючи на пандемію

ІТ-ринок України буде рости, незважаючи на пандемію

5.01.2021 534
ІТ-ринок України буде рости, незважаючи на пандемію

ІТ-ринок України буде рости, незважаючи на пандемію

5.01.2021     534

Поки пандемія коронавірусу прирікала значну частину українського бізнесу на виживання, ІТ-сфера в 2020-му році почувалася в цілому непогано (і навіть демонструвала певний ріст). Якщо ви ще задумуєтеся над тим, чи варто опановувати професію програміста, Jobs.ua підготував для вас цікавий матеріал, з яким ви можете ознайомитися нижче.

2020 рік: яким він виявився для українського ІТ-ринку?

Минулий рік виявився справжнім випробуванням для українського бізнесу, але ІТ-галузь не лише уникнула масового банкротства, а й змогла зберегти динаміку зростання. Так, темпи росту знизилися, але це й не дивно, зважаючи, як новий вірус грипу розгулявся планетою.

Поглянемо на дані Державної служби статистики. Наприклад, в другому кварталі 2019-го року в сегменті «Комп’ютерне програмування, консультування і пов’язана з ними діяльність» було реалізовано послуг на суму 11,7 млрд. грн; в другому кварталі 2020-го року сума реалізованих послуг збільшилася до 12,3 млрд. грн. Невеликий, але все ж таки ріст.

Виконання проєктів для іноземних клієнтів – це основний заробіток українських ІТ-компаній. Чи зріс їхній заробіток в 2020-му році в порівнянні з попереднім, 2019-м роком? Цифри свідчать, що так: експорт комп’ютерних послуг за 9 місяців 2019-го року приніс ІТ-компаніям 1,35 млрд. доларів, а за аналогічний період 2020-го року – 1,59 млрд. доларів.

Крім того, охочих навчатися на ІТ-спеціальностях минулоріч виявилося на 20% більше (138 тис. абітурієнтів), ніж два роки раніше. Цей факт теж побічно демонструє успіх ІТ-індустрії.

Як ІТ-сфера адаптовувалася до нових реалій

Найбільш невпевнено ІТ-ринок України почувався навесні та влітку. Але ситуацію тоді врятувало те, що багато компаній переходило на віддалену роботу, що призвело до зростання попиту на відповідні ІТ-послуги та рішення. А справжній ріст вже почався за рахунок переведення торгівлі та значної частини послуг в онлайн-формат.

Деякі ІТ-компанії повинні дякувати пандемії коронавірусу. Наприклад, компанія Zoom, число користувачів якої зросло з 10 млн. (грудень 2019-го року) до 200 млн. осіб (квітень 2020 р.)! Для інтернет-торгівлі локдаун також виявився благодатним періодом, адже значна частина покупок здійснювалася в онлайн-режимі.

2021 рік: яким він буде для українських ІТ-компаній

Які прогнози можна дати на цей рік для ІТ-індустрії в цілому?

Глобальний попит на діджиталізацію відкриває для українських айтішників безліч нових можливостей. Примітним є те, що вимушене реформування в зв’язку з пандемією українські компанії вже пройшли, тому ринок ІТ-послуг надалі тільки зростатиме. Продовжиться тренд на віддалений формат роботи, хоча для багатьох айтішників це давно стало нормою. Будуть розроблятися нові продукти, які вдосконалюватимуть процес віддаленої роботи.

Кому непросто доведеться в цьому році, так це імпортерам комп’ютерної техніки. Криза, спричинена пандемією, сильно спустошила кишені українців, тож покупки дороговартісної комп’ютерної техніки будуть і надалі відкладатися.

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору