Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Успішний бізнес
  5. ІТ-ринок України буде рости, незважаючи на пандемію

  ІТ-ринок України буде рости, незважаючи на пандемію

  5.01.2021 187
  ІТ-ринок України буде рости, незважаючи на пандемію

  ІТ-ринок України буде рости, незважаючи на пандемію

  5.01.2021     187

  Поки пандемія коронавірусу прирікала значну частину українського бізнесу на виживання, ІТ-сфера в 2020-му році почувалася в цілому непогано (і навіть демонструвала певний ріст). Якщо ви ще задумуєтеся над тим, чи варто опановувати професію програміста, Jobs.ua підготував для вас цікавий матеріал, з яким ви можете ознайомитися нижче.

  2020 рік: яким він виявився для українського ІТ-ринку?

  Минулий рік виявився справжнім випробуванням для українського бізнесу, але ІТ-галузь не лише уникнула масового банкротства, а й змогла зберегти динаміку зростання. Так, темпи росту знизилися, але це й не дивно, зважаючи, як новий вірус грипу розгулявся планетою.

  Поглянемо на дані Державної служби статистики. Наприклад, в другому кварталі 2019-го року в сегменті «Комп’ютерне програмування, консультування і пов’язана з ними діяльність» було реалізовано послуг на суму 11,7 млрд. грн; в другому кварталі 2020-го року сума реалізованих послуг збільшилася до 12,3 млрд. грн. Невеликий, але все ж таки ріст.

  Виконання проєктів для іноземних клієнтів – це основний заробіток українських ІТ-компаній. Чи зріс їхній заробіток в 2020-му році в порівнянні з попереднім, 2019-м роком? Цифри свідчать, що так: експорт комп’ютерних послуг за 9 місяців 2019-го року приніс ІТ-компаніям 1,35 млрд. доларів, а за аналогічний період 2020-го року – 1,59 млрд. доларів.

  Крім того, охочих навчатися на ІТ-спеціальностях минулоріч виявилося на 20% більше (138 тис. абітурієнтів), ніж два роки раніше. Цей факт теж побічно демонструє успіх ІТ-індустрії.

  Як ІТ-сфера адаптовувалася до нових реалій

  Найбільш невпевнено ІТ-ринок України почувався навесні та влітку. Але ситуацію тоді врятувало те, що багато компаній переходило на віддалену роботу, що призвело до зростання попиту на відповідні ІТ-послуги та рішення. А справжній ріст вже почався за рахунок переведення торгівлі та значної частини послуг в онлайн-формат.

  Деякі ІТ-компанії повинні дякувати пандемії коронавірусу. Наприклад, компанія Zoom, число користувачів якої зросло з 10 млн. (грудень 2019-го року) до 200 млн. осіб (квітень 2020 р.)! Для інтернет-торгівлі локдаун також виявився благодатним періодом, адже значна частина покупок здійснювалася в онлайн-режимі.

  2021 рік: яким він буде для українських ІТ-компаній

  Які прогнози можна дати на цей рік для ІТ-індустрії в цілому?

  Глобальний попит на діджиталізацію відкриває для українських айтішників безліч нових можливостей. Примітним є те, що вимушене реформування в зв’язку з пандемією українські компанії вже пройшли, тому ринок ІТ-послуг надалі тільки зростатиме. Продовжиться тренд на віддалений формат роботи, хоча для багатьох айтішників це давно стало нормою. Будуть розроблятися нові продукти, які вдосконалюватимуть процес віддаленої роботи.

  Кому непросто доведеться в цьому році, так це імпортерам комп’ютерної техніки. Криза, спричинена пандемією, сильно спустошила кишені українців, тож покупки дороговартісної комп’ютерної техніки будуть і надалі відкладатися.

  Читайте також

  • Чи дійсно «неохайний» означає непрофесійний?22 січень, 2021

   Ми часто ставимо знак тотожності між цими двома поняттями: неохайність і професійність. Так уже заведено з давніх часів, що неохайна людина викликає негативну реакцію, яка автоматично переноситься на її професійні навички.

  • Держава планує перевчити безробітних на програмістів21 січень, 2021

   Приємні новини для тих громадян, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Як стало відомо Jobs.ua, безробітних українців Міністерство економіки в рамках експерименту вирішили навчати ІТ-спеціальностей.

  • Хороша робота – яка вона?20 січень, 2021

   Навіть найкраща робота може наскучити з часом. Але це цілком очікувано, бо навіть якщо їсти щодня свою улюблену страву, вона швидко набридне. Але одна річ, якщо ви просто втомилися від улюбленої роботи, і зовсім інша річ, якщо вона дійсно погана і не приносить ні матеріального, ні морального задоволення.

  • Успешная карьера: как не помешать самому себе19 січень, 2021

   Самонастрой – важный аспект «моральной составляющей» идущего к цели, человека

  • Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?19 січень, 2021

   Принаймні, у Верховній Раді на днях був зареєстрований відповідний законопроєкт. З проєктом Закону під номером 4597 можна ознайомитися на офіційному вебпорталі Верховної Ради.

  Часто шукають

  ↑ Вгору