Самые распространенные вакансии: туроператор, повар, горничная, аниматор (что-то вроде спортивного инструктора), бармен, официант и спортивный инструктор. Персонал набирается в основном в отели, где останавливаются русские туристы. График работы сотрудиков напрямую зависит от жизненного цикла отеля.
Первыми – официанты и повара, чтобы приготовить завтрак для тех отдыхающих, кто успел проснуться и сделать утреннюю зарядку (обязанности аниматоров или спортинструкторов). После завтрака, пока постояльцы под руководством тех же аниматоров или спортинструкторов будут играть до обеда в футбол, волейбол, бадминтон на пляже или в пинг-понг в холле отеля, – горничные займутся уборкой номеров. Отобедав, отдыхающие отправляются на экскурсии, для организации которых администраторы отелей и набирают туроператоров. Ближе к вечеру начнутся дискотеки, как детские, так и взрослые. Для этого приглашают отечественных ди-джеев.
Все вроде бы просто, но отбор для работы в пяти- и четырехзвездочный отели строгий.
Претендент возрастом от 20 до 40 лет должен обладать, как минимум, трехлетним опытом работы по специальности. Хорошо, если есть соответствующая запись в трудовой книжке, например, о том, что он работал администратором или массовиком-затейником, официантом в гостинице «Интурист»). От аниматора требуется и знание иностранного языка, английского или французского.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?