Полные почасовые трудовые затраты в еврозоне (ред. - 15 стран ЕС) выросли на 3,3% в номинальном выражении в первом квартале 2008 года по сравнению с 2,9% в четвертом квартале 2007 года. В странах Евросоюза (ред. - 27 стран ЕС) ежегодный рост составил 4,3%, если сравнивать первый квартал 2008 с 3,6% за предыдущий квартал.
Как сообщает "Eurostat", два главных компонента, отражающихся на стоимости труда, это - заработная плата и незарплатные (накладные) затраты. В еврозоне заработная плата выросла на 3,7% за год, незарплатные расходы - на 2,3%. Соответственно, данные показатели по итогам четвертого квартала 2007 г составили 3,2% и 2,0%. В странах ЕС заработная плата повысилась на 4,7 %, а сопутствующие составляющие (накладные) - на 3,1%. По итогам четвертого квартала 2007 г. - 3,9% и 2,7% соответственно.
Анализ зарплат по экономической деятельности показывает, что в еврозоне годовой показатель почасовых трудовых затрат повысился на 3,7% в промышленной индустрии, на 4,0% - в строительстве, на 3,0% - в сфере предоставления услуг. В странах ЕС трудовые затраты выросли на 4,7% - в промышленности, 5,0% - в строительстве и 4,0% - в услугах.
Среди государств-членов ЕС, для которых рассчитывались данные по итогам первого квартала 2008 года, наименьший ежегодный прирост в почасовой оплате труда наблюдался в Германии (1,6%). Самые высокие показатели - в Латвии (33,3%) и Литве (26,2%).
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».