Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. В серпні стартує державна атестація наукової діяльності університетів

  В серпні стартує державна атестація наукової діяльності університетів

  17.07.2020 125
  В серпні стартує державна атестація наукової діяльності університетів

  В серпні стартує державна атестація наукової діяльності університетів

  17.07.2020     125

  Останній місяць літа ознаменує для вишів, які підпорядковуються МОН, державну атестацію наукової діяльності. Як стало відомо Jobs.ua, це повідомлення прозвучало сьогодні, 17 липня, з вуст генеральної директорки наук та інновацій МОН Юлії Безвершенко. Вступникам, які планують цьогоріч подавати документи до закладів вищої освіти, варто взяти цю інформацію до уваги, адже від успішної переатестації залежатиме, чи отримає обраний для вступу ВУЗ належне фінансування в певних сферах наукової діяльності.

  За її словами, порядок і методика атестації – аналогічні попереднім рокам. Кожен заклад вищої освіти повинен подати інфоматеріали за 2015-2019 рр. Подібну держатестацію планували здійснити в наприкінці 2019 року, але згідно рішенню МОН її вирішили не проводити за браком експертів, у тому числі іноземних.

  Оскільки з цим питанням вже розібралися, було вирішено у серпні запустити систему державної атестації за чинною базою нормативних документів. Це підкинуло додатковий клопіт працівникам вишів, оскільки через відтермінування держатестації їм необхідно буде дооформити відомості за один рік.

  В своєму повідомленні Юлія Безвершенко зауважила інші важливі моменти: початок атестації в серпні дозволить завершити її цього року; наукові напрями, які потраплять до кваліфікаційних груп А і Б, отримають право на базове фінансування, а досвід від майбутньої держатестації стане фундаментом для її вдосконалення.

  Гендиректорка наук та інновацій також запевнила, що система атестації протестована належним чином. В ході тестування було виявлено низку важливих питань, які МОН викладе в окремому листі-роз’ясненні. Лист буде розіслано всім вишам перед початком прийому інфоматеріалів. Окрім цього, анонсується проведення вебінарів для учасників держатестації та експертів.

  Юлія Безвершенко зазначила, що деякі заклади раніше подавали неточні дані, а це суттєво впливає на якість самого оцінювання. Тому МОН запровадить низку запобіжних заходів. Приміром, деякі дані потрібно буде підтвердити відповідними довідками. Держслужбовиця запевнила, що вся отримана інформація буде ретельно перевірятися на двох етапах: на етапі власне експертизи і під час затвердження результатів. За неправдиві відомості заклад вищої освіти може поплатитися тим, що його визнають таким, що не зміг пройти держатестацію за певним науковим напрямком.

  Найближчими днями МОН опублікує наказ із точними датами проведення державної атестації. Університети матимуть півтора місяця часу, щоб підготувати і подати матеріали. Планується, що ця хвиля атестації буде завершена до кінця осені.

  В своєму зверненні Юлія Безвершенко роз’яснила, що після підведення підсумків сконцентруються на якісній стороні питання. І хоча вже поступило чимало пропозицій щодо поліпшення процесу переатестації, наразі їх не можна запровадити, бо тоді доведеться перенести атестацію ще на один рік. В МОН вважають, що це неприпустимо, тому цьогоріч все відбудеться як і запланувалося, а наступного разу вже будуть внесені всі необхідні покращення.

  Нагадаємо, що система державної атестації була створена зовсім недавно – у 2018-2019 рр. відповідною постановою Кабміну від 22 серпня 2018 року. Що ж, можемо тільки побажати університетам та іншим закладам вищої освіти наснаги і працелюбності, а також чесності в поданні своїх даних, хоча цього року їм і так дісталося чимало клопотів – готувати новий навчальний рік, враховуючи непросту епідеміологічну ситуацію в країні та світі.

  Читайте також

  • Щоб мислити масштабно – десять секретів медитації 7 серпень, 2020

   В процесі тривалої роботи притуплюються почуття та емоції, притуплюється процес мислення. І постає цілком закономірне питання – як залишатися врівноваженим та енергійним, зосередженим і продуктивним? Спробуйте медитацію.

  • Як правильно звільнитися без скандалу 6 серпень, 2020

   Багатьох цікавить, як правильно звільнитися, оскільки хочеться піти з роботи без скандалів, на позитивній ноті. Ніколи не знаєш, як складуться обставини в майбутньому, а заробити погану репутацію – не найкращий варіант

  • З користю про роботу 6 серпень, 2020

   Пропонуємо кілька цікавих та водночас повчальних (сподіваємося) роздумів відомих і успішних письменників про роботу, тайм-менеджмент, книги, планування. Вони будуть корисними не лише для підприємців. Тут є над чим замислитись і зробити для себе висновки.

  • Життя після відпустки: як влитися в роботу? 6 серпень, 2020

   Повернення на роботу після відпустки для багатьох офісних співробітників — це стрес. Далеко не всі здатні швидко включитися в професійну діяльність, багато навіть проходять виснажливий період адаптації, який може затягнутися до декількох тижнів. Чи можна вплинути на ситуацію

  • Як знайти роботу людині старшого віку 6 серпень, 2020

   Гідне працевлаштування — актуальне питання для шукачів з різним досвідом, професійним рівнем і віком. Як показує практика, доволі часто останній фактор заважає отримати запрошення на співбесіду, почати співпрацю з багатьма керівниками, занижує конкурентний рівень

  Часто шукають

  ↑ Вгору