За інформацією агенції УНІАН, Центробанк прогнозує зниження темпів зростання заробітних плат в Україні.
Аналітики установи очікують, що вже наступного року, динаміка зростання, яку демонстрували, при найми, номінальні заробітні платні українців, дещо пригальмує, на показнику «+16%». Вже у 2020 році, відсоток зростання зарплатні, може не перейти відмітку у 10%, вважають спеціалісти.
Серед причин такого «демаршу» зростання, аналітики називають такі, як прогнозоване зниження темпів збільшення показника МЗП (мінімальної заробітною платні), при такому ж уповільненні зростання зарплат робітників державного сектору, так і зменшення інтенсивності трудової міграції, що може суттєво вплинути на фактор дефіциту робочої сили, який зараз залишається актуальною проблемою.
Треба відзначити, що бюджет країни на наступний рік має, в той же час, рекомендовані «помірні темпи» збільшення МЗП, які визначені на рівні 12%, що повинно збільшити «мінімалку» до 4 170 грн у 2019 році.
Також, прогнози щодо середніх місячних зарплат українців, склали можливу цифру у 11 500 гривень на місяць: саме такою може бути середня зарплатня вже наступного року.
Можливо такою вона буде не у всіх, бо тіж самі експерти називають де-які сфери праці більш перспективними, такими, де збільшення зарплат гарантовано відбудеться й суттєве.
Серед цих галузей такі, як страхування, фінанси, та декілька медичних напрямків роботи, а також аграрна сфера. Також, найбільш реальні зміни у своїх заробітних платах, за думкою аналітиків, в першу чергу, побачать мешканці міст. Саме у великих містах, збільшення зарплат «обіцяє» залишатися статичним.
Jobs.ua нагадує, що у минулому році, українські номінальні зарплатні збільшилися на 37%, цього року, очікується їх планове зростання ще на 25%.
З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.