По-перше, необхідно створити бездоганний діловий імідж. У цьому, крім високих професійних якостей (не дарма обрали на роботу саме вас), вам допоможе працелюбність, пунктуальність, організованість, творчий підхід до розв’язання питань. Від вас чекають істотних результатів, і ви повинні їх досягнути: ніхто не схоче тримати на посаді, наприклад, менеджера з продажу, який не зміг нічого продати.
Цікавтеся історією організації, її традиціями, висувайте пропозиції щодо поліпшення роботи, навіть якщо вони не здаються вам досить істотними: головне — залишиться позитивне враження. Про запізнення, не своєчасно підготовлені документи, неохайне робоче місце та зовнішній вигляд можна навіть не говорити. Вашого керівника не зацікавить запізнення через те, що вам довелося добиратися до роботи на оленях чи одягнені ви в брудну сорочку, бо були викраденими прибульцями з космосу, а ваш фінансовий звіт з’їв сусідський собака. Краще потурбуйтеся про те, щоб мати деякий стратегічний запас часу для непередбачених обставин, тому не робіть все в останній момент. До того ж, це стане у нагоді і після закінчення випробувального терміну.
І якщо шеф не дивиться на вас весь час, це не означатиме, що він забув про ваше існування. Він обов’язково поцікавиться, як просуваються справи у нового працівника й отримає відповідь у ваших колег. Щоб ця відповідь не була суб’єктивною, а, головне, щоб ви змогли стати частиною колективу, теж доведеться докласти зусиль.
Для вирішення другої стратегічної задачі вам стануть у нагоді комунікативні здібності. Не розраховуйте на те, що появу на роботі нового працівника сприймуть з квітами та повітряними кульками. Будь-якому колективу притаманне неприйняття новачків, згадайте лише, як часто дістається школярам, що прийшли в клас посеред навчального року. Однак вас оточують дорослі та освічені люди, тому потрібно лише налагодити з ними контакт. Вітайтеся до людей першим, більше посміхайтеся, не соромтеся питати те, що не зрозуміло, даруйте компліменти (головне, аби вони були щирими, інакше вас вважатимуть підлабузником).
Пам’ятайте народну мудрість: «зі своїм уставом в чужий монастир не ходять», тому не намагайтесь одразу змінити корпоративну культуру, вона створювалась набагато більший час, ніж ви працюєте в цій установі, а тому не важко передбачити, на якому боці перевага. Краще пізнайте цю культуру: як прийнято вдягатися, чи користуються макіяжем та прикрасами, як поводитися, які існують традиції... Для цього пильно придивляйтеся, прислуховуйтеся, навіть нюхайте. Саме так, бо один генеральний директор компанії звільнив нову робітницю через те, що вона користувалась різкими та неприємними парфумами, що на його думку, не давало змоги конструктивно працювати. А можливо, якби вона звернула увагу на те, що її досвідченіші колеги взагалі не користуються парфумами, цього б не сталося...
Не говоріть погано про колишніх колег, не розповідайте брутальних анекдотів: це не сприятиме формуванню позитивного іміджу. І коли, нарешті ви отримаєте перше запрошення на корпоративну вечірку чи інше свято, то можете бути впевненим, що випробувальний термін для вас скінчився, ви прийняті в команду. З чим вас і поздоровляємо.
Ганна Крупко
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.