Презентація власних професійних здібностей та якостей, яку демонструє кожен шукач, як в своєму резюме, так й під час співбесіди – безумовно, необхідний аспект проходження цього етапу, щоб потрапити до бажаного робочого місця.
Майже всі рекомендації, щодо вдалого проходження інтерв’ю та самостійної презентації власних навичок рекрутерові, говорять про необхідність доведення власних сил, наявності досвіду, розуміння та професіоналізму, демонстрації будь-яких тематичних «додаткових переваг» та інших можливостей кандидата. Проте, фахівці з рекрутингу наполягають, що замало лише «бути професіоналом», треба вміти вдало «презентувати професіонала» в собі під час працевлаштування.
Працюючи над такою самопрезентацією, шукачі мають усвідомлювати не лише необхідність відчуття «межі» у наданні власних «переваг», але й ті розповсюджені помилки, які легко можуть зіграти проти вас самих під час ознайомлення з вашим резюме або вже протягом проходження інтерв’ю.
Розуміючи той факт, що вдале працевлаштування залежатиме від того, наскільки ви призведете гарне враження (як професіонал та як особистість) на рекрутера чи іншого представника роботодавця, треба звернути увагу на те, як само ви презентуєте свої можливості й на те, як таку «презентацію» сприйматимуть прискіпливі співрозмовники.
Проблема, яка полягає у тому, що навіть, рідкісні фахівці довго не можуть працевлаштуватися, саме завдяки браку вміння самопрезентації, зустрічається на ринку праці доволі часто. Не кожному з людей, одразу вдається легко та цікаво зуміти презентувати власну особу та здібності, проте, готуючись до презентації власних навичок, намагайтеся уникати проявів де-яких розповсюджених помилок шукачів, які ми зібрали для вас нижче.
Як доводить практика, саме «самородки» - рідкісні фахівці, найчастіше не вміють та, взагалі, соромляться розповідати про все чого вміють та про що знають. Психологи кажуть, що по-справжньому спроможні люди, мають більш високі вимоги до себе самих, тож, насправді не вважають свої вміння, чимось виключним. Маючі цілі та орієнтири, вони часто мають впевнення про існування когось, хто «насправді», на їхню думку, заслуговує на шану, а вони «просто губляться на тлі такої персони».
Скромність – гарна якість, проте, вона може суттєво заважати у пошуках бажаного працевлаштування. Тож, необхідно пам’ятати про такий ризик та боротися із власною проблемою, якщо вона має місце в вашому житті.
Той факт, що сучасним компаніям потрібні «командні гравці» та «багатозадачні працівники», обумовив наявність наступної частої помилки – наполягання кандидата на власній «універсальності» в якості робітника, без акценту на конкретну сферу чи напрямок роботи.
Демонстрація фокусу на певних напрямках, вже сама по собі робить з працівника цілеспрямованого кандидата, який гарно розуміє в якому напрямку він бажає розвиватися та як це робити. Звичайно, завжди можна дати зрозуміти, що ви згодні й на «альтернативні» робочі пропозиції аби залишитися працювати на цього роботодавця. Головне – майте чіткий напрямок професійної орієнтації, щоб уникнути підозри з боку рекрутерів у тому, що ви «потроху» узяли від різних напрямків, не отримав гарної «фахової» вузько спрямованої професії.
Сухий переказ власних здібностей та переваг, може й гарно виглядав би десь у військовому середовищі, проте під час працевлаштування на цивільні професії, не можна вдавати з себе «робота».
Гарно презентуючи та цікаво сформулював власні унікальні цінності себе самого, як особистості та щиро презентуючи себе, як професіонала свого заслуженого рівню, ви маєте розмовляти, в першу чергу, з людиною-рекрутером, а вже потім, орієнтуватися на те, що рекрутер є представником потенційного роботодавця.
Навіть, коли ви й дійсно маєте «за плечима» професію вашої мети, не треба порівнювати таке «захоплення» тим чи ви займаєтеся із хобі.
Незважаючи на всі справедливі заклики до пошуків такої зайнятості, яка буде пересікатися із вашим хобі та приносити саме задоволення від роботи, треба розуміти, що у професійних колах, не є прийнятим змішувати такі «різні поняття».
Продемонструвати те, наскільки вам подобається робота можна іншим способом, краще не наражати рекрутерів на думку про надмірну креативність вашої натури, від якої може залежатиме ваша працездатність та результативність потенційної співпраці. Професіонали працюють заради результатів та полюбляють те чим вони займаються. Казати про те, що ваша професія є вашим хобі, можна лише у випадках, коли це дійсно на 100% так, та коли таке «спів падіння» має наявні результати успіху, тощо.
Більш за все, у пригоді під час інтерв’ю, стане правильне позиціювання того вашого хобі, що ви маєте. Можливо, ваша улюблена справа й не перетинається із вашою професією, проте, вона може характеризувати вас, як упорну та зацікавлену, сильну та кмітливу особистість, що є гарним «плюсом» до ваших інших, суто професійних якостей, як кандидата на вакансію.
Практика довела, що думка про те, що серед конкуренції кандидатів «завжди виграє» більш «авторитетний» та досвідчений шукач – цілком не вірна. Як раз, навпаки, «виграють» ті шукачі, які вміють презентувати ті здібності, які в них насправді існують, довести що вони в чомусь найкращі, зуміти переконати, що саме їхні можливості стануть у нагоді роботодавцеві, в першу чергу.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.