Для людей, які багато часу перебувають за кермом, питання прийому їжі постає особливо гостро. Бо як звикли харчуватися водії, які мають дальні рейси? Класичний набір: гамбургери і хот-доги по заправках, газована вода і регулярні прийоми кави чи енергетиків, щоб збадьоритися. І добре, якщо в цей екстремальний набір не входить паління, яке, як ми всі знаємо, провокує чималі проблеми зі здоров’ям.
Але існує багато способів швидко і корисно перекусити людям, які щодня багато часу проводять за кермом. Jobs.ua підготував для водіїв невелику підбірку порад зі здорового харчування.
Довгі сеанси за кермом несуть загрозу для організму з багатьох причин. Погіршується осанка, швидше втомлюється спина (особливо у попереку). Додайте сюди постійні відвідування туалету, якщо водій п’є багато кави і чаю, і втомлені очі. І на додачу до цього – харчування сендвічами і гамбургерами, які стелять доріжку до захворювань травної системи.
Як ви прочитаєте далі, правильно харчуватися в дорозі можна без проблем. І пам’ятаємо, що мова йде швидше про перекуси, а не повноцінні прийоми їжі. Але на таких корисних перекусах можна проїхати чимало кілометрів.
Хороший протеїн ще жодному організму не зашкодив. Звичайно, якщо не сильно на нього налягати і орієнтуватися на свої показники здоров’я. Бо не у всіх випадках вживання спортивного харчування можна вважати доцільним.
Для водіїв худорлявої статури, яким складно набрати вагу через особливості свого організму, чудово підійде гейнер. Це теж спортивне харчування, але від чистого білка відрізняється тим, що це білково-вуглеводна суміш, а не один білок (або протеїн, це одне й те саме).
Енергетичні балончики без цукру теж варто тримати під рукою. Покладіть до машини кілька батончиків, щоб швидко перекусити за потреби. А в поєднанні зі жменею сухофруктів та горіхів отримаєте чудовий запас енергії. І відчуття ситості.
Ці чудові продукти харчування не лише калорійні і чудово втамовують голод, вони ще й збагатять організм білками рослинного походження, ненасиченими жирними кислотами, вітамінами і мінералами. Нехай навіть і поступово, але замініть гамбургери і бутерброди сухофруктами і горіхами, і ваш організм вам тільки подякує.
І не забуваємо про фрукти, які становлять чудову альтернативу печиву чи снекам. Банани, яблука, апельсини: обирайте, що вам до душі, і щасливої дороги за кермом!
Щоправда, без міні-холодильника такий продукт в машині довго не пролежить. Але упаковка-друга йогурту чи кефіру і береться в дорогу з таким розрахунком, щоб спожити за 5-10 годин. Віднесемо сюди ряжанку і молоко – звісно, якщо ваш організм дружить з лактозою.
Найкращий варіант в усі часи. Забудьте про сильногазовану мінералку чи солодкі напої. Найкращий напій – чиста негазована вода. Ідеально, якщо вона із власної криниці чи скважини.
Замість кави або чаю придбайте краще трав’яний чай або чай із ягідного концентрату (обліпиховий, імбирний і т.д.). Це набагато корисніше, ніж зловживати чорним чи зеленим чаєм.
Як бачимо, багато корисної їжі можна взяти з собою в дорогу. На її приготування не потрібно витрачати багато часу, що теж важливо. І, звичайно, приймаючи їжу в машині, не забувайте про загальні правила прийому їжі: не поспішайте, ретельно пережовуйте і зберігайте правильну осанку.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.