UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Співбесіда без проблем
  5. Як питати і говорити про гроші на співбесіді

Як питати і говорити про гроші на співбесіді

15.07.2019 1372Автор: Олександр Мавлідінов
Як питати і говорити про гроші на співбесіді

Як питати і говорити про гроші на співбесіді

15.07.2019     1372Автор: 

Вказати бажаний рівень заробітної платні, як правило, гарний тон, що економить час рекрутеру, що обирає кандидатів на співбесіду. У той же, час, не менш правильним, вважається й вказаний розмір зарплати, що містить вакансія, яка дозволяє шукачу одразу обрати ту роботу, з оплатою котрої він згоден.

Але, не зважаючи на це, в обох випадках й шукачі, й рекрутери, здебільш намагаються уникати такої конкретики на рівні «об’ява вакансії – резюме». Зрозуміти й тих, й інших, взагалі можна: кожен з них не квапиться відкривати свої «тузи», побоюючись, я к то кажуть «продешевити».

Та, як не крути, а це питання постане перед шукачем на співбесіді, у будь-якому разі. То ж, у багатьох випадках, не слід гаяти час, й треба розуміти як правильно запитати про зарплату у рекрутера під час співбесіди.

Звісно, й те, у якій формі та як своєчасно шукачем буде задано таке питання, може суттєво вплинути й на «розмір» відповіді, й на результат інтерв’ю в цілому.

«Тактовність» та «сором’язливість» у таких питаннях

То, як запитати про зарплату на співбесіді так, щоб не тільки отримати вчасну відповідь, а мати нагоду посприяти своїм питанням у можливому розмірі майбутньої зарплатні?

Це цілком можливо. Для цього, ваші питання повинні бути на часі та тактовними. Щодо часу подібних запитів, то тут думка рекрутерів єдина: краще робити такі питання на першій зустрічі. Це одразу визначає можливі рамки та взагалі, можливість продовження такого спілкування. При цьому, не слід ставити такі запитання в перші хвилину розмови. Розмірковуючи про те, як тактовно запитати про зарплату намагайтеся не зробити так, що рекрутер зрозуміє, що це єдиний можливий критерій ваших пошуків роботи.

Таке враження не зіграє на руку шукачеві, бо жодному роботодавцю не подобається, коли вибір майбутнього співробітника базується тільки на розмірах можливої зарплатні.

Тож, задаючи основні питання щодо вакансії, яка вас зацікавила, одним з останніх можна попитати, щодо заробітної платні.

До речі, сором’язливість у таких питаннях зовсім не допустима. Кожен рекрутер відповість вам, що такі питання мало того, що допустимі, але їх відсутність, також може сказати про шукача мало гарного. Наприклад, зволікання від прояснення такого питання може навіяти рекрутеру думки про те, як низько шукач цінує свій досвід чи те, що він боїться заявити на які гроші згоден працювати.

разговор о деньгах

Й ще

Перед тим, як почати розмову про зарплату, не забувайте прояснити для себе усі нюанси щодо обов’язків, графіку та інших аспектів запропонованої роботи. Людина, яка цікавиться грошима, без розуміння того, за що їх збираються платити, погодьтесь, має трохи незрозумілий вигляд в очах опонента.

До того ж, все також, залежить й від того, про яку роботу йдеться мова. Так звані «масові вакансії», наприклад, офіціант, вантажник чи охоронник, у більшості своїй, не викликають непорозумінь питанням про гроші, яке лунає, майже одразу. Позиція шукача, якому конкретно повідомили те, що повинно робити, у цьому випадку, зрозуміла.

Однак, за думкою рекрутерів, зовсім по іншому поводиться на співбесіді справжній професіонал, що володіє багатим досвідом роботи чи певними «унікальними» навичками. Така людина, перед тим, як запитати про зарплату, досконально поцікавиться тим, наскільки вона підходить до запропонованої роботи, та навпаки – чи підходить ця праця їй. Тільки після того, як ці аспекти повністю співпадають, справжній спеціаліст може переходити до «насущних питань» про зарплату. Більш того, така людина зробить все можливе, щоб почути можливу суму від рекрутера, й вже потім, розмірковувати про те, чи підходять їй такі умови.

Резюмуючи поради

Й так, якщо ви не впевнені у тому, що ви унікальний співробітник чи просто ви – чемна людина. Яка завжди трохи соромиться, для того, щоб зрозуміти, як коректно запитати про зарплату у вашому випадку, користуйтеся цими простими правилами:

  • Намагайтеся вказати рівень бажаної зарплатні ще у резюме, яке ви відправляєте як відгук на вакансію;
  • Якщо, ви не впевнені у доцільності такого кроку, на співбесіді не поспішайте, чекаючи коли рекрутер сам почне розмову про гроші;
  • Коли ваш опонент не проявив належної активності, починайте розмову самостійно, але після того, як вам зрозуміло що ви будете робити та за яким графіком працювати;
  • Питання «про гроші» цілком умисне та це розуміє рекрутер – пам’ятайте про це;
  • Щодо часу на такі питання, то краще задавати їх ближче до кінця вашої першої зустрічі із майбутнім працедавцем, якщо він чи його представник, самі не почнуть розмову про гроші.

Вагаючись, як правильно запитати про зарплату пам’ятайте, що перед вами також людина, яка розуміє нащо ви взагалі шукаєте собі роботу. Але при цьому, ніхто не полюбляє, коли гроші займають перший план в людини, яка прийшла у пошуках роботи. Навіть, якщо ви дійсно професіонал високого рівня, поспішні запитання про суми зарплат чи диктування власних умов у цьому питанні, навряд чи зроблять вам гарну послугу.

Й головне. Не слід нервувати. Гарно підготувавшись до такої розмови, ви маєте усі шанси провести її блискуче. Для цього, перед тим, як почати розмову про зарплату шукачу треба самому розуміти те, чого він бажає від роботи та на що він здатен погодитися. Розуміння реальних меж бажаного та можливого, забезпечить максимально комфортну розмову про такі «тонку» речі, як гроші.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Вгору