«Ви маєте рекомендації?» - сьогодні ці слова може почути будь-який кандидат, що претендує на солідну посаду або просто збирається працювати на «підлеглій» вакансії, але в установі чи компанії, що має повністю довіряти персоналу.
Якщо, це для вас новина – знайте, що роботодавці сьогодні запитують рекомендації, що вам можуть надати з ваших попередніх місць праці. Навіть, коли ви про таке й не думали та вам нічого презентувати за вимогою, де-які рекрутери, використають усі свої зв’язки, щоб почути безпосередньо від вашого колишнього керівника, що ви за спеціаліст та яка ви людина.
Як правило, рекомендації, що вам може надати відповідна особа з попереднього місця роботи, поділяють на три основні види:
Цікаво, але в реальності, ці рекомендації можуть впливати на результати співбесіди, геть навпаки, аніж мають, виходячи зі свого контенту.
Для того, щоб отримати рекомендації кандидата, роботодавці найчастіше, використовують два діючих способи.
Перший шлях – це коли шукача просять надати існуючи в нього рекомендації, інформацію котрих можуть вибірково перевірити на правдоподібність. Для цього рекрутери будуть зв’язуватися з контактною особою, що вказана, як джерело рекомендації та питати про те, що становить для них найважливіше у вашій кандидатурі.
Інший спосіб не передбачає повідомлення кандидата про перевірки. Беручи інформацію про попередні місця роботи з його резюме, зацікавлені особи, самостійно поспілкуються із керівником чи колегами шукача. Де-хто з працівників кадрових відділів, у будь-якому разі буде намагатися почути «наживо» інформацію про кандидата. Буває так, що смисл виказаного та відповіді людини на уточнюючи додаткові запитання, може надати більш повну картину про кандидата із «нейтральним» рекомендаційним листом.
По-перше, це гарна перевірка інформації з кількох незалежних джерел. Тому, мати лише один такий лист, якщо чесно, не кращий випадок. Якщо, ви вирішили, що вам потрібно отримати такі папери, відвідайте найбільш вдалі попередні місця робот та отримайте де-кілька відгуків про вас, як про професіонала.
Також, разом із спілкуванням на співбесіді, інформація про кандидата, надана третіми особами, допомагає звернути увагу на особливості характеру людини. Й у випадках, коли вас вже вирішили прийняти до роботи, таку інформацію часто намагаються отримати для того, щоб посприяти новачку в період адаптації, допомогти йому, як можна скоріше «влитися» до загального робочого процесу.
Ніхто не бажає «зловити кандидата» не неспівпадіннях чи дорікати наданням неправдивої інформації. Рекрутер, як будь-яка людина, залюбки прийме до штату 100% корисного працівника, виконуючи свої обов’язки. Але, якщо буде мати сумніви – перевірить, щоб не наражатися на ризик, починаючи трудові відносини з нечесною особою. Тож, коли роботодавець з попередньої роботи раптом відгукнеться гірше, ніж ви вважали та казали про себе на інтерв’ю, доведеться пояснювати, чому про вас так говорять або чому ви сказали неправду.
Оскільки, рекрутери – люди, то й інформацію про кандидата вони будуть сприймати по-різному, у залежності від багатьох факторів. Але, професійний рекрутер, незважаючи ні на яку «вибухову» інформацію про кандидата, не стане робити завчасні висновки, розуміючи, що «відгук» - це лише приватна думка однієї людини. Інша річ, коли де-кілька персон з «колишніх» ваших компаній, зможуть в унісон змалювати ваші навики та характер. Тут все буде залежати від того, наскільки сильно такий опис буде схилятися у позитивний чи, навпаки, негативний бік.
Насправді, гарний рекрутер буде із скептицизмом ставитися до будь-яких «кордонних» описів кандидата. Але, разом із враженням, яке ви призвели на співбесіді, відгуки про вашу роботу можуть додати чи відняти вам балів. Тож, краще потурбуватися про те, щоб після звільнення з роботи, ви могли розраховувати на рекомендаційний лист тільки із позитивною інформацією про вас та вашу роботу.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.