Хвалити себе доволі складно, та що вже казати про спроможність критикувати себе самого. Так вже побудована людська психологія. Навіть, більшість тих, хто намагається бути об’єктивним в питаннях, які стосуються нього, скоріше за все «нарубає» чимало «дров» у намаганнях намалювати власний портрет.
Все це доволі серйозно псує загальну картинку під час співбесіди, коли рекрутери починають задавати певні провокативні питання щодо власного погляду кандидата на свою особу. Проте, нічого страшного у таких питаннях немає й розуміння того, що хоче дізнатися від вас рекрутер, може допомогти у складанні правильних та гармонійних відповідей.
Насправді, метою рекрутера не є занурення кандидата у вир його «поганих сторін», мета рекрутера подивитися на те, як шукач може впоратися із несподіваною ситуацією та:
Як правило, під час проведення співбесіди, для того, щоб охарактеризувати себе, кандидатові ставлять різні, але певним чином, загальні питання:
До таких запитань потрібно бути готовим, як загалом, готовим й до будь-якого подальшого розвитку подій. Краще заздалегідь продумати те, що ви будете відповідати та мати «про запас», як мінімум декілька власних «плюсів» та «мінусів». До того ж, краще заздалегідь «налаштувати» свої відповіді з вимогами роботодавця.
Коли вас на співбесіді запитають про наявність у вас сильних та слабких сторін, краще починати розмову саме з позитивної інформації, тобто з того, що ви вважаєте сильними сторонами. Розповідайте про ті якості характеру та особистості, які допомогли вам досягти певних успіхів, як у вашому побутовому житті, так й у професійному. Для цього, знову таки, підготуйтеся заздалегідь.
Прості техніки допоможуть вам зібрати та визначити все те найкраще, що є у вашої особі та порівняти власні «досягнення» з тими вимогами, що містяться у вакансії.
Для цього:
Така розповідь – не сповідь у вашого духовника, тому не треба вдаватися до пристрасних одкровень. Від вас очікують усвідомлення того, як чітко ви розумієте власні недоліки та головне – як ви збираєтесь боротися із ними протягом майбутньої праці.
Для цього:
Не треба починати розмову про такі особистості якщо ви бачите, що рекрутер не збирається ставити подібних запитань. На запитання намагайтеся відповідати швидко та не вагаючись при цьому. Саме для цього й потрібна певна підготовка заздалегідь. Зрозумійте, що від вас не очікують конкретних шаблонних відповідей. Головне, щоб ви були чесним у цей момент. Брехати – зась, бо це, як і в вашому в резюме, так й протягом співбесіди є найгіршим помічником та може одразу зіпсувати вам можливе працевлаштування. Якщо потрапили на дуже провокативне питання, краще так й сказати рекрутерові, щоб виграти певний невеликий час для налаштування на відповідь.
Також, пам’ятайте, що ваша впевненість залишається важливішим фактором для вдалого працевлаштування.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.