Будь-який спеціаліст на робочому місці потребує професійного розвитку. По-перше, спеціаліст просто не може монотонно виконувати одні й ті ж самі завдання протягом довгого часу. Це призводить кінець кінцем до емоційного вигорання. По-друге, робітник прагне розвитку своїх умінь, цікавих проєктів, розширення досвіду й функцій в компанії, більших окладів. Відсутність цього негативно впливає на мотивацію співробітника. Для того, щоб уникнути передчасний перебіг кадрів в компанії, роботодавцю необхідно підготувати під робітників кожного напрямку, розряду, а іноді, навіть індивідуальний, план професійного розвитку співробітника. Jobs.ua радить зробити це якомога швидше.
Спеціальний документ, який фіксує уміння та навички спеціаліста, якими він володіє на сьогодні, а також оцінка їх розвитку. Обов’язково зазначається цілі, мета подальшого розвитку професійних умінь, бажані кінцеві результати. При чому, такий план може бути розроблений як на короткий проміжок часу на пів року, рік, так і на довгостроковий період - п’ять років. До того ж план може мати на увазі як вдосконалення професійних навичок спеціаліста, так і перехід від однієї посади до іншої. План розвитку має гнучку форму, що може доповнюватись та вдосконалюватись протягом усього процесу.
До речі, робота з професійного розвитку робітника, проводить в декілька етапів. Один з яких - складання такого плану розвитку. Другий - оцінка вже наявних умінь та навичок спеціаліста. Це основа всій системи управління, бо без цього практично неможливо отримати інформацію про співробітників та їх ефективність. Наявність такої системи оцінки забезпечує автоматично й мотивацію всіх робітників, адже всі бачать свій рівень і намагаються одразу вдосконалити свої здібності. Третій - застосування заходів росту та розвитку спеціаліста.
Види таких заходів можуть бути наступними:
До речі, такий професійний розвиток за планом має свої певні переваги:
Багато керівник мають страх з приводу того, що пройшовши цей шлях професійного вдосконалення та навчання, спеціаліст піде з робочого місця. Ризик такий є, але якщо вчасно та системно підходити до процесу професійного розвитку працівників, то він буде відчувати свою цінність для компанії.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».