UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Мотивація співробітників
  5. Як складати план професійного розвитку працівника

Як складати план професійного розвитку працівника

5.09.2021 1393Автор: Лоліта Платошкіна
Як складати план професійного розвитку працівника

Як складати план професійного розвитку працівника

5.09.2021     1393Автор: 

Будь-який спеціаліст на робочому місці потребує професійного розвитку. По-перше, спеціаліст просто не може монотонно виконувати одні й ті ж самі завдання протягом довгого часу. Це призводить кінець кінцем до емоційного вигорання. По-друге, робітник прагне розвитку своїх умінь, цікавих проєктів, розширення досвіду й функцій в компанії, більших окладів. Відсутність цього негативно впливає на мотивацію співробітника. Для того, щоб уникнути передчасний перебіг кадрів в компанії, роботодавцю необхідно підготувати під робітників кожного напрямку, розряду, а іноді, навіть індивідуальний, план професійного розвитку співробітника. Jobs.ua радить зробити це якомога швидше.

Що таке план професійного розвитку працівника

Спеціальний документ, який фіксує уміння та навички спеціаліста, якими він володіє на сьогодні, а також оцінка їх розвитку. Обов’язково зазначається цілі, мета подальшого розвитку професійних умінь, бажані кінцеві результати. При чому, такий план може бути розроблений як на короткий проміжок часу на пів року, рік, так і на довгостроковий період - п’ять років. До того ж план може мати на увазі як вдосконалення професійних навичок спеціаліста, так і перехід від однієї посади до іншої. План розвитку має гнучку форму, що може доповнюватись та вдосконалюватись протягом усього процесу.

До речі, робота з професійного розвитку робітника, проводить в декілька етапів. Один з яких - складання такого плану розвитку. Другий - оцінка вже наявних умінь та навичок спеціаліста. Це основа всій системи управління, бо без цього практично неможливо отримати інформацію про співробітників та їх ефективність. Наявність такої системи оцінки забезпечує автоматично й мотивацію всіх робітників, адже всі бачать свій рівень і намагаються одразу вдосконалити свої здібності. Третій - застосування заходів росту та розвитку спеціаліста.

Види таких заходів можуть бути наступними:

  • Вивчення методик, ознайомлення більш глибоко з теоретичною та практичною основою.
  • Додаткові творчі завдання, нові цікаві проєкти, тимчасові призначення.
  • Переймання досвіду інших.
  • Самонавчання.
  • Підвищення кваліфікації.
  • Тренінги, семінари, лекції професійного розвитку.

До речі, такий професійний розвиток за планом має свої певні переваги:

  • він стає цілеспрямованим та організованим,
  • дозволяє простежити справжній професійний ріст робітника,
  • враховує інтереси співробітника у власному професійному розвитку,
  • спеціаліст отримує зворотний зв'язок керівника за набутих навичках,
  • цей документ та досягнуті результати спеціаліст може використовувати як підтвердження власного професійного росту.

Багато керівник мають страх з приводу того, що пройшовши цей шлях професійного вдосконалення та навчання, спеціаліст піде з робочого місця. Ризик такий є, але якщо вчасно та системно підходити до процесу професійного розвитку працівників, то він буде відчувати свою цінність для компанії.

Читайте також

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 грудень, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


Часто шукають

↑ Вгору