Уявіть собі, люди - єдині істоти на планеті, що готові жертвувати сном. Існує думка, що цей час можна використати більш ефективно. Проте вченими доведено, що уві сні мозок повноцінно відпочиває й відновлюється, обробляє інформацію й готується до сприйняття нової. До того ж, зневага до режиму дня наносить шкоду вам, вашій роботі й навіть компанії. На такі випадки в Японії, наприклад, практикують інемурі - денний сон на роботі, ті хто страждають від недосипання через надмірну роботу, таким чином компенсуючи нестачу сну. Давайте розберемо більш детально, як порушення сна наносить шкоду вашій роботі.
Вивчаючи сон, вчені помітили закономірність: ті, хто сплять меньше 5 чи навпаки більше 10 годин хворіють та відновлюються довше ніж ті, що сплять по 8 годин на добу. Що знову наголошує на важливості дотримання режиму дня.
Недосип знижує вашу продуктивність на робочому місці. Чи помічали ви, чим гірше ви висипаєтеся, тим більше уповільнюються ваші реакції, тим гірше ви справляєтеся із завданнями на роботі. І навпаки, чим краще ви висипалися, тим якісніше виконували завдання, тим зібраними були.
Також вчені відмічають, що сон покращує об’єм вашої пам’яті. А саме та форма пам’яті, що напряму пов’язана зі словниковим запасом, спроможністю до прийняття рішення, й розуміння тієї інформації, що поступає в мозок.
Отже стає зрозумілим, що недосип позначається на розумових здібностях, в тому числі й на творчості. Там де потрібно більше ідей, креативного мислення, нестандартних рішень - невиспана людина ледве здатна вирішувати звичайні стандартні робочі справи та завдання.
Сон також зменшує ризик вигорання на роботі. Іншими словами, виснажує нервову систему той спосіб, який ви обираєте для відновлення зусиль. Поганий сон чи порушення режиму сна тільки погіршують та прискорюють вигорання на робочому місці, тому так важливо тримати баланс.
Отже, постійне недосипання призводить до депресивних станів, емоційних зривів, дратівливості, виснаження, захворюваності. Звісно ж, роботодавців цікавлять тільки ефективні працівники, а тому в інтересах кожного співробітника відредагувати свій режим дня таким чином, щоб він не заважав вашій продуктивності на робочому місці.
Для того, щоб налагодити свій біологічний годинник, необхідно навіть привчити себе лягати та підніматися в певний час. Щоб перебудувати звички, дотримуйтесь наступних рекомендацій:
лягайте та піднімайтесь в однаковий час,
за півгодини до сну відкладіть соцмережі, серіали,
не пийте кофеїн на ніч та перед сном,
фізичну активність перенесіть з вечора на ранок, що допоможе прокинутись,
не відкладайте будильник, це не допоможе вам виспатись,
за пів години перед сном прогуляйтесь на свіжому повітрі.
Jobs.ua впевнені, дотримання режиму дня допоможе уникнути багато проблем на роботі, а якісний сон забезпечить ваш бадьорий стан на цілий робочий день. І пам’ятайте, повноцінний сон - основа вашого стабільного робочого дня.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».