UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Ваше здоров'я
  5. Як сон сприяє кар’єрі

Як сон сприяє кар’єрі

26.09.2021 392Автор: Лоліта Платошкіна
Як сон сприяє кар’єрі

Як сон сприяє кар’єрі

26.09.2021     392Автор: 

Уявіть собі, люди - єдині істоти на планеті, що готові жертвувати сном. Існує думка, що цей час можна використати більш ефективно. Проте вченими доведено, що уві сні мозок повноцінно відпочиває й відновлюється, обробляє інформацію й готується до сприйняття нової. До того ж, зневага до режиму дня наносить шкоду вам, вашій роботі й навіть компанії. На такі випадки в Японії, наприклад, практикують інемурі - денний сон на роботі, ті хто страждають від недосипання через надмірну роботу, таким чином компенсуючи нестачу сну. Давайте розберемо більш детально, як порушення сна наносить шкоду вашій роботі.

Вплив сну на вашу роботу

Вивчаючи сон, вчені помітили закономірність: ті, хто сплять меньше 5 чи навпаки більше 10 годин хворіють та відновлюються довше ніж ті, що сплять по 8 годин на добу. Що знову наголошує на важливості дотримання режиму дня.

Недосип знижує вашу продуктивність на робочому місці. Чи помічали ви, чим гірше ви висипаєтеся, тим більше уповільнюються ваші реакції, тим гірше ви справляєтеся із завданнями на роботі. І навпаки, чим краще ви висипалися, тим якісніше виконували завдання, тим зібраними були.

Також вчені відмічають, що сон покращує об’єм вашої пам’яті. А саме та форма пам’яті, що напряму пов’язана зі словниковим запасом, спроможністю до прийняття рішення, й розуміння тієї інформації, що поступає в мозок.

Отже стає зрозумілим, що недосип позначається на розумових здібностях, в тому числі й на творчості. Там де потрібно більше ідей, креативного мислення, нестандартних рішень - невиспана людина ледве здатна вирішувати звичайні стандартні робочі справи та завдання.

Сон також зменшує ризик вигорання на роботі. Іншими словами, виснажує нервову систему той спосіб, який ви обираєте для відновлення зусиль. Поганий сон чи порушення режиму сна тільки погіршують та прискорюють вигорання на робочому місці, тому так важливо тримати баланс.

Отже, постійне недосипання призводить до депресивних станів, емоційних зривів, дратівливості, виснаження, захворюваності. Звісно ж, роботодавців цікавлять тільки ефективні працівники, а тому в інтересах кожного співробітника відредагувати свій режим дня таким чином, щоб він не заважав вашій продуктивності на робочому місці.

Як налагодити режим сну?

Для того, щоб налагодити свій біологічний годинник, необхідно навіть привчити себе лягати та підніматися в певний час. Щоб перебудувати звички, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

лягайте та піднімайтесь в однаковий час,

за півгодини до сну відкладіть соцмережі, серіали,

не пийте кофеїн на ніч та перед сном,

фізичну активність перенесіть з вечора на ранок, що допоможе прокинутись,

не відкладайте будильник, це не допоможе вам виспатись,

за пів години перед сном прогуляйтесь на свіжому повітрі.

Jobs.ua впевнені, дотримання режиму дня допоможе уникнути багато проблем на роботі, а якісний сон забезпечить ваш бадьорий стан на цілий робочий день. І пам’ятайте, повноцінний сон - основа вашого стабільного робочого дня.

Читайте також

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 грудень, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


Часто шукають

↑ Вгору