Співбесіда - новий досвід, що з кожним кроком наближує здобувача до своєї основної мети - працевлаштування. Не знаєте, як поводити себе, щоб вас взяли на роботу? Рекомендуємо вам ознайомитись з ефективними порадами тут на Jobs.ua, щоб зрозуміти як поводити себе на співбесіді з роботодавцем, та як спілкуватися з ним, щоб вразити його.
Головна ціль здобувачів на співбесіді й справді вразити роботодавця. Для досвідчених здобувачів та роботодавців це точно не секрет, що під час співбесіди між двома сторонами відбувається справжня хімія: люди придивляються один до одного, вирізняють недоліки та переваги один одного, хочуть зрозуміти та сподобатись. Якщо справді бажаєте сподобатись роботодавцю, підготуйтесь до ділової зустрічі.
Щоб відчувати себе впевнено та не нервувати краще за всього за день перед співбесідою підготуватись та дізнатись якомога більше про компанію.
Підготуйте розповідь про себе та свій професійний досвід. Якщо він досить великий, сконцентруйтеся тільки на цікавих проєктах та вагомих роботодавцях, де ви розвинулись як спеціаліст, мали колосальний досвід роботи. Сіре й не цікаве залиште в письмовому вигляді в резюме.
Вивчаючи інформацію про саму компанію, відзначайте, що саме для вас залишилось незрозумілим, формуйте питання, які зможете задати роботодавцю при зустрічі.
Обов’язково підготуйтесь морально до співбесіди: виспіться, не запізнюйтесь, позитивно налаштовуйте себе, заспокоюйте себе диханням або візьміть із собою пляшечку прохолодної води, що бадьорить.
Оберіть тактику спокійного дружнього спілкування з роботодавцем, це одразу налаштує і вас, і його до відвертого та приємного спілкування.
Якщо вам задають компроментуючі питання щодо минулих роботодавців та причин, через які ви покинули місця роботи, ніколи не жалійтеся на роботодавців, не згадуйте їх промахи, краще відповіді на них зводити до нейтральності.
Говорити тільки про те, що цікавить роботодавця. А це дуже легко зрозуміти по перших питаннях, на що акцентує свою увагу керівник. Найчастіше це особистий досвід здобувача, а також уміння, які йому вдалося опанувати в компаніях до цього. Ця інформація, як правило дає змогу зробити висновки щодо вашої сумісності.
Ще однією порадою стане підключити під час бесіди мову тіла. По-перше, зоровий контакт, який довірливо впливає на співрозмовника. По-друге, залучайте спокійну жестикуляцію руками. Але не переборщуйте, хай мова тіла тільки підкреслить ваш інтелект та комунікацію.
Ніщо так не вражає роботодавця, як наявність у здобувача рекомендаційного листа та портфоліо, яке він може пред’явити прямо зараз. А для цього заздалегідь підготуйте ці документи до співбесіди.
Хочете більше заінтригувати та вразити роботодавця, скажіть йому, що ви багато чули дивного про компанію, а після питання що саме, в артилерію пускайте підготовлені питання про відгуки на сайтах про компанії чи досить хиткі проєкти. Тим самим обеззброєте роботодавця за одну хвилину, особливо якщо скажете це з самого початку співбесіди.
За хвилину вразите роботодавця, якщо назвете хиткі сторони по вашій професійній частині та одразу скажете, що знаєте, як зробити так, щоб працювали досконало.
Не забувайте про ці досить прості, але ефективні правила поведінки на співбесіді.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».