Виділитися серед інших кандидатів на вакансію - непоганий спосіб вплинути на те, щоб роботодавець тебе запам’ятав та отримати від нього очікуване запрошення на роботу. Для здобувача це справжнє завдання: підготуватися, таким чином до співбесіди, щоб роботодавець виділив його серед всіх кандидатів. Саме тому під час жорсткої конкуренції здобувачу ще пильніше необхідно знаходити способи виділитись. Jobs.ua якраз приготував дієві поради і готовий з вами ними поділитися.
Якщо ви мрієте отримати вакансію від конкретного роботодавця та завоювати його серце, то мова ніяк не про везіння, як про ретельну підготовку здобувача до ділової зустрічі з роботодавцем. Що потрібно підготувати в першу чергу, щоб приємно здивувати роботодавця?
Перше, з чого потрібно розпочати - зібрати всі відповідні документи, які можуть зацікавити роботодавця. По-перше, це стосується грамотно складеного резюме. Акцентуйте свою увагу при перевірці резюме на відповідності вимог вакансії роботодавця щодо ваших професійних умінь та здібностей. Ще один вагомий документ для будь-якого роботодавця - рекомендаційний лист з минулого місця роботи. Роботодавці надають окремі привілеї здобувачам саме з рекомендаційними листами. Тому, якщо маєте таку змогу, запросіть з минулого місця роботи цей документ та посильте свою позицію здобувача. Окрім цих двох документів ви можете підготувати портфоліо, яке стане підтвердженням вашого професійного досвіду та здобутих умінь. Внесіть туди всі проєкти, що на вашу думку заслуговують уваги. Таким чином роботодавець заздалегідь буде розуміти, з чим ви працювали до цього і які практичні уміння маєте.
Не дивлячись на те, що такий документ, як резюме має довільну форму написання, існує думка, що він не повинен бути в обсязі більше двох сторінок A4. Це стандартизований обсяг, який є шаблонним та інтуїтивно зрозумілим. Але існує багато спеціальностей, які можуть дозволити підійти до складання резюме творчо: мувімейкер, актор, маркетолог тощо. Чому б не скористатися такою можливістю і не створити незвичне творче резюме, яке здивує та зацікавить майбутнього роботодавця.
Хочете справді виділитися на співбесіді? Тоді підготуйтесь до неї ідеально. А для цього можете попросити допомоги рідних та близьких, щоб послухали вашу розповідь про себе, прочитали резюме й з боку оцінили вашу психологічну готовність. Це дуже часто допомагає віднайти додаткові прогалини й вдосконалити свою підготовку до співбесіди.
Окремий вид випробування - групова співбесіда, що вимагає налаштування й зусиль, тому що привернути увагу роботодавця ще складніше. Така співбесіда може відноситись й до психологічної, бо серед конкурентів будь-який здобувач губиться й стресує. Щоб виділитися на співбесіді такого формату, будьте:
позитивно налаштовані,
поважайте всіх кандидатів,
демонструйте свою зацікавленість думкою іншого,
своєчасно коментуйте чи виражайте свою думку серед опонентів,
вмійте чітко й умісно вставити своє слово в групову співбесіду.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.
Люди схильні плутати бодігардів і охоронців, ставлячи між ними знак рівності. Проте це не так, охоронець не завжди надає клієнту послуги фізичного захисту.