В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Щодня протягом трудового тижня ми їздимо на роботу одним і тим самим маршрутом, зустрічаємося з тими самими людьми і в тих самих місцях. Нічого нового, жодної нової інформації для мозку – для запам'ятовування. В результаті, пам'ять слабшає, а її потрібно тренувати і постійно розвивати, якщо не хочете і зовсім втратити. Для зміцнення пам'яті сьогодні є чимало корисних вправ. Але одні з найкращих ті, що трохи «струшують» мозок, змушують його працювати, порушуючи звичні межі пам'яті. Це зовсім не складно. Можна лише змінити звичний для вас маршрут.
Побувати у новому місці. Наприклад, після роботи повертатися додому іншою дорогою. Можливо, це займе трохи більше часу, хвилин 10 – 20, але ваш мозок вже відмітить щось змінилося.
На вхідних завітати до незнайомого місця (на 2-3 години). Непогано було б з'їздити в гості до друзів або рідних, зайти в нове кафе, протестувавши якусь страву чи напій. Зміна звичної картинки позитивно впливає на роботу нашого мозку. І якщо ви сходите туди, де давно не були, мозок сприйматиме це, як щось нове.
Цілий день на незвіданих просторах. Цей крок припускає, що ви поміняєте звичну атмосферу на, можливо, невелику екскурсію в старовинне місце або на поїздку з друзями, або відвідування музею.
Якщо одну з цих вправ робити (ні, не кожен день і не щотижня), хоча б 1-2 рази на місяць, тоді мозок не нудьгує і пам'ять менше підводитиме.
Для тренування пам'яті є ще багато різних вправ: це нові знання (вивчення мов, вирішення складних головоломок і кросвордів, заняття на музичному інструменті), і нові знайомства. Вони також корисні. Головне, щоб обрані заняття були цікавими та захоплюючими.
Більше рухайтесь
Фізичні вправи знімають напругу, подаючи при цьому кисень у мозок, посилюють вплив корисних речовин, які захищають клітини мозку від порушень, що призводять до послаблення пам'яті. І ми набагато рідше забуваємо про щось важливе.
Декілька рекомендацій від експерта
1. Те, що не потрібно пам'ятати, записуйте.
2. Намагайтеся займатися завжди однією справою, не витрачаючи увагу на безліч додаткових.
3. Не поспішайте, звертайте увагу на «дрібниці».
4. Щоб розвантажити ліву півкулю, що відповідає за логіку та розум, і задіяти праву – творчу, спробуйте раз на два дні писати лівою рукою.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.