Заробітна плата - одне з делікатних питань, яке необхідно вирішити здобувачу із роботодавцем. Саме через резюме роботодавець вперше має змогу дізнатися про запитуваний розмір зарплати. Тому перед здобувачем постає завдання визначитись із розміром зарплати та зазначити власну пропозицію. Саме від цього залежить чи запросить роботодавець здобувача на співбесіду.
Здобувачу досить складно визначитись із розміром зарплати для вказівки в резюме. Вказавши завелику суму, можна отримати статус відсутності навичок адекватної власної оцінки здібностей. Вказавши замалу - понизите свій професійний рівень. Єдиний вірний крок - реально оцінити свої здібності та точно визначити середні розміри заробітної плати за вашою спеціальністю.
Якщо перед вами саме постало завдання визначитись із розміром заробітної плати для резюме, то справжнім помічником для вас стане ринок праці. Зараз дуже просто дізнатися про найбільший та найменший рівень зарплати за допомогою рекрутингових ресурсів пошуку спеціалістів чи роботодавців провідних компаній. Достатньо відшукати запити за вашою спеціальністю, як ви одразу зможете визначити як найменший, так і найбільший розмір зарплати. Після цього найкращим варіантом стане обрати серединку, щоб не викликати у роботодавців зайвих вагань щодо вашої кандидатури.
Якщо навіть визначившись із золотою серединкою, ви все ще вагаєтесь із вказівкою зарплати в резюме, то далі треба діяти з власних міркувань. Багато хто зі здобувачів вирішують назвати заробітну плату трохи більшою за середній рівень, щоб у разі незгоди роботодавця зберегти хоча б середній рівень оплати. Саме таким лайфхаком і радимо користуватися здобувачам.
Коли середній рівень заробітної плати краще понизити здобувачу? Звісно ж, коли, проаналізувавши запити роботодавців та вимоги щодо вакансії, ви зрозуміли, що вам не вистачає професійної компетентності та ваші здібності не дотягують до потрібного рівня.
До цього ж будьте готові обґрунтувати ваше рішення щодо розміру заробітної плати із роботодавцем на співбесіді. Можете сміливо оперувати таким підтвердженням: у мене є досвід роботи в цій сфері чи посаді, у мене є рекомендаційний лист з минулого місця роботи, в мене є відзнаки чи успіхи в роботі на цій спеціальності.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.